banner1322
x

ORAN'dan mesleki eğitim projeleri için 9 milyon lira

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı olan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, 2019 senesi mali destek programında toplam bütçenin 9 milyon lira olduğunu, bu destekle meslek liseleri ya da meslek yüksekokulları, meslek çatı kuruluşları ve sanayi arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

ORAN'dan mesleki eğitim projeleri için 9 milyon lira
Endüstrideara

KAYSERİ (AA) - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı olan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, 2019 senesi mali destek programında toplam bütçenin 9 milyon lira olduğunu, bu destekle meslek liseleri ya da meslek yüksekokulları, meslek çatı kuruluşları ve sanayi arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Kayseri Ticaret Odası'ndaki (KTO) Konferans Salonu'nda mali destek programı bilgilendirme toplantısında söz alan Kilci, ajansın 2010 yılından bugüne kadar 20 mali destek, 8 fizibilite veya doğrudan destek, 8 teknik destek programı ile Kayseri için 2 güdümlü proje mali destek programlarını uygulandığını dile getridi.

Yapılan bu desteklerde 3 bine yakın başvuru aldıklarını aktaran Kilci, bu programların kentlerin proje kültürünün gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade etti.

Kilci, Bbaşvurulardan 748'inin mali destek almaya hak kazandığını söyledi.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise mesleki eğitimin önemine ve meslek yüksekokullarının bu çerçevedeki misyonuna dvurgu yaptı.

Toplantıyda, meslek liseleri yöneticileri, meslek yüksekokulları idarecileri ile iş insanları yer aldı.

Programa başvuruların 23 Eylül'de başladığı ve 11 Kasım tarihinde  sona ereceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 20:37
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını