banner1322
x

MKG: Yüksek katma değerin teminatı 

Marka Koruma Grubu'nu, yüksek katma değerli üretimin, Ar-Ge'nin ve kalkınmanın koruyucusu olarak tanımlayan, Aydınlık, "Farkındalığı arttırıyoruz" diyor.

MKG: Yüksek katma değerin teminatı 
Endüstri 40 Zirvesi

Marka ihlallerinin, Türkiye’de rekabetçiliği, doğrudan yabancı yatırımı ve tüketicinin refahını engellemesine yönelik farkındalığı arttıran, MKG Sözcüsü Aslıhan Aydınlık, Teknoloji Gündemi’nin konuğuydu.
Marka Koruma Grubu’nun, yüksek katma değerli yatırım iklimini desteklediğini anlatan, Aydınlık, bu konuda, hukuk sisteminden, toplumsal aydınlanmaya kadar yapılması gereken bir dizi tedbiri anlattı.
Türkiye’nin hedeflediği büyüme rakamlarına ulaşmak için, yüksek katma değerli üretime ve doğrudan yabancı yatırımcıya ihtiyacı olduğunu kaydeden Aydınlık, “Uluslararası bir markanın ilk kriteri, markası için güvenli hukuk mekanizmalarının işletildiği, yatırımı getirdiği ülkedeki kamunun bu konudaki farkındalığıdır” dedi.
Aydınlık, bu konuda kolluk kuvvetlerine eğitimler verdiklerini, marka ihlallerinin olumsuz sonuçlarıyla ilgili farkındalığı arttırmaya yönelik bilinçlendirme çalışmaları yaptıklarını ve raporlar hazırladıklarını anlattı.


 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 09:43
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını