MEHMETÇİK İÇİN YENİ NESİL SAHADA YAŞAM ÜNİTELERİ

Yeni nesil sahra yaşam ünitelerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimatı başladı.

MEHMETÇİK İÇİN YENİ NESİL SAHADA YAŞAM ÜNİTELERİ
Radyo

ANKARA (AA) - Kışla dışındaki askeri birliklerin ihtiyaçlarının hijyenik şekilde fgideirlmesi gaysiyle geliştirilip, üretilen yeni nesil sahra yaşam ünitelerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimatı başladı.

Basın mensuplaruının eidndiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Mehmetçiğin vurucu gücünü artırmaya, olası tehditleri etkisiz hale getirmeye yönelik çalışmaların yanı sıra yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik de projeler gereçkleştiriyor.

Başkanlık, ASELSAN'ın ana, Öztiryakiler'in alt yüklenici olarak görev aldığı proje kapsamında yeni nesil sahrada yaşam ünitelerini Mehmetçiğin hizmetine sundu.

Muharebe sahası ve geri bölgesinde, istenen yer ve zamanda harekatın hızına uyumlu olarak yer değiştirme kabiliyetine sahip, hijyenik sahra muharebe hizmet desteğini sağlamak maksadıyla üretim ve geliştirme faaliyetleri süren bir takım sahrada yaşam ünitesi Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Sahrada yaşam üniteleri, tugay seviyesindeki bir birliğin muharebe hizmet desteğini sağlamak üzere harekat bölgelerinde kurulabilecek şekilde, mobil olarak üretilen mutfak, fırın, banyo ve hijyen, çamaşır ve bulaşık yıkama, soğuk hava, su arıtma ve depolama ünitelerinden meydana geliyor.

Güvenlik güçlerinin envanterinde yer alan kara, hava, deniz vasıtaları ve milli/uluslararası taşıma araçlarıyla taşınabilir altyapıya sahip, ISO standartlarında CSC sertifikalı konteyner yapıdaki üniteler, her türlü kötü hava ve çevre şatlarına dayanıklı olarcak şekilde üretildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 13:45
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler