LİLA GROUP 2021 HEDEFLERİNİ PAYLAŞTI

Lila Group 2020 yılını değerlendirirken 2021 ve gelecek hedeflerini paylaştı. Toplantının konsepti ise ‘sorumluluk’ olarak belirlendi.

LİLA GROUP 2021 HEDEFLERİNİ PAYLAŞTI
Endüstrideara

Lila Group’un 2021 yılı ana temasını “Sürdürülebilir bir gelecek için Sorumluluk” olarak belirledi.  Toplantı Lila Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü ve Lila Group CEO’su Alp Öğücü ev sahipliğine düzenlendi. 

“YÜKSEK TALEP DÖNEMİNDE ÖZVERİ İLE ÇALIŞTIK”

Toplantıda konuşan Lila Group CEO’su Alp Öğücü, “Yeni yatırım kararları aldığımız, uyguladığımız, geliştiğimiz bir dönemi, hayatımızda ilk defa pandemiyi tecrübe ettiğimiz, 2020 yılını kapattık. Geride bıraktığımız bu dönemde Türkiye’deki birçok kuruluş iş devamlılığında bile tereddüt edici noktalara gelmişken, bizler hem yatırımlarımızı hem de istihdamımızı artırdık. Müşteri boyutundaki hedeflerimize ulaşmak amacıyla büyük bir özveri ile çalışmalarımıza devam ettik. Lila Ailesinin her bir çalışana özverisi için teşekkür ederim. Pandemi kaynaklı yüksek talep döneminde üretim, sevkiyat ve satış rekorları kırdık. Nakit yönetimini, kur yükselişlerine karşılık tedbirlerimiz sayesinde başarıyla uyguladık. Sektörümüz ve ülkemiz için önemli yatırımlara imza attık.” dedi.  Bu süreçte devlet hastanelerine destek olduklarını vurgulayan Öğücü, hastanelere 100 bin rulo yani, 5 milyon metre uzunluğunda ve 2,5 milyon adete tekabül eden muayene masa örtüsü sağladıklarını belirtti.  

“TONAJ VE DOLAR BÜYÜMESİ YAŞAYACAĞIZ”

Toplantıda konuşan Lila Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, “Pandemi sürecinin ilk gününden beri toplumsal sorumluluğumuzun farkında olarak özverili çalışmalarımız sayesinde kesintisiz üretime devam ettik. Kağıt üretim ve konverting yatırımlarımızı Lila ailesinin gayretleri sayesinde pandemiye rağmen aksamadan devreye alabildik. 2021 yılına önemli ders ve tecrübelerle ve elbette umutla giriyoruz. 2021 yılında yatırımlarımızın yansımasıyla tonaj ve dolar büyümesini yaşayacağız, verimlilikten ödün vermeden, büyüyeceğiz. İş sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra entelektüel sermayemiz odağımızın merkezinde olmak üzere ülkemiz ekonomisine ve istihdamına değer katmaya devam edeceğiz. Toplumsal sorumluluğumuzun da etkisiyle her zamanki gibi çalışmaya, üretmeye, ülkemize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza değer katmaya devam ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını