banner1013
x

KOMPOZİT BİLEŞENLERİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), uluslararası pazarda en çok tercih edilen hava araçları için kompozit bileşenleri üretmeye devam ediyor.

KOMPOZİT BİLEŞENLERİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR
EndüstrideAra1

TUSAŞ’tan yapılan açıklamada, şirketin geleceğin havacılık sektörüne yön verecek özgün platformlar geliştirdiği bilgisine yer verildi. 
Yapılan açıklamaya göre TUSAŞ, en fazla talep gören jetlerinden olan Gulfstream G650 için her bir uçakta 47 metal panel olmak üzere 500 uçak için kritik bileşen teslimini tamamladı.
Airbus ve Boeing'in dışında dünya havacılık sektöründe önemli yere sahip olan markalar için de yeni nesil hava taşıtlarının önemli bileşenlerinin üretimini ve teslimatını yapan TUSAŞ, 2004'ten bugüne İtalya'nın helikopter üretici şirketi Leonardo Helicopters için toplamda 368 adet AW139 Helikopter gövdesi üretimini tamamladı. 
TUSAŞ, bu yıl sonu itibarıyla hizmete geçirmeyi hedeflediği yapay zeka ile donatılmış yeni kompozit fabrikasında hatasız üretim ilkesiyle yapısal çalışmalarını daha da artırmayı planlıyor. (AA)

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 00:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Aslan
Mustafa Aslan - 5 ay Önce

Lityum madenciliğin borsadaki ismini öğrenmek istiyorum benim mustafaslan0123@gmail.com adresine ismini yazarsanız memnun olurum.bu şirket hepimize hayırlı olsun

Radyo

Dyson

Dergiler