KDV İNDİRİMİ KOBİ'LER İÇİN CAN SUYU OLACAK

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı olan Erkan Güral, gıda ürünlerinde katma değer vergisi (KDV) oranının yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesinin, KOBİ'lerin satışını artıracak olmasının dışında vatandaşa da olumlu yansıyacağını söyledi.

KDV İNDİRİMİ KOBİ'LER İÇİN CAN SUYU OLACAK
Robot Zirvesi

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı olan Erkan Güral, yapmış olduğu yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan söz konusu indirimi masaya yatırdı.

Gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e düşürülmesinin, KOBİ'ler başta olmak üzere, birçok büyüklükteki işletmenin satışlarına ve iş hacimlerine olumlu katkı sağlayacağını ifade eden Güral, şöyle devam etti:

"Gıda başta olmak üzere türevleriyle birçok işletmeye olumlu yansımaları olan yüzde 1 KDV kararının çok yerinde ve doğru bir karar olduğunu belirtmek isteriz. Sadece işletmelere katkı olarak yansıyacağına değil, vatandaşların alım gücünü artıracağı için kısa vadede enflasyonu da stabil hale getireceğine inanıyoruz. KDV indirimi piyasayı canlandıracaktır. Yüzde 1 KDV, Türk ekonomisine ve KOBİ'lere deyim yerindeyse 'can suyu' olacak." (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını