İzmir Ticaret Odası, Kovid-19'un etkilerini tespit etmek iamacıyla kurul oluşturacak

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olan Mahmut Özgener, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle "Stratejik Kriz Yönetimi Koordinasyon Kurulu" kuracaklarını açıkladı.

İzmir Ticaret Odası, Kovid-19'un etkilerini tespit etmek iamacıyla kurul oluşturacak
Endüstrideara

İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olan Mahmut Özgener, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle "Stratejik Kriz Yönetimi Koordinasyon Kurulu" kuracaklarını açıkladı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen mart-nisan ayları meclis toplantısında söz alan Özgener, salgının oluşturduğu tahribatı en aza indirmek maksadıyla "Stratejik Kriz Yönetimi Koordinasyon Kurulu" oluşturmayı planladıklarını söyledi.

Özgener, kurulda ticaret hayatını kolaylaştıracak faaliyetlerin planlanıp hayata geçirileceğini dile getirerek, "Kurul, kriz sonrasındaki süreçlerin yönetimi, ekonomik ve sosyal rehabilitasyon konularında çalışacak. Kurulda, özellikle KOBİ’lerin benzer krizlerle baş edebilmeleri için kurumsal yönetim stratejileri, mali dayanıklılıklarının arttırılmasına yönelik finans teknikleri, verimlilik ve inovasyon konularında yol haritaları belirlenecek." şeklinde konuştu.

Önceki gün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın da katılımıyla bir video konferans yaptıklarını söyleyen Özgener, toplantıda, Ege Turizm Planı çalışmalarını sürdürecek bir Çalışma Komitesi kurulmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Özgener, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile gerçekleştirdikleri toplantının üzerinden 1 hafta geçmeden iletilen sorunlara yönelik çözüm için üyelere geri dönüşlerin başladığını belirterek, "Koronavirüs günleri bize gıdanın ve kendine yetebilmenin önemini net bir şekilde gösterdi. Bu alanda planlama yaparak hangi ürünlerin üretimini artıracağımızı, hangi ürünlerin ekiminden vazgeçeceğimizi, boş tarım arazilerini nasıl değerlendireceğimizi hesaplamalıyız. Unutmayalım, üretirsek Türkiye sadece kendini değil, dünyayı besler." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 19:23
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını