GÜVENLİK EĞİTİMLERİNE TAM DESTEK

Çalışanlarının tamamı Türk mühendislerden meydana gelen Arma Kontrol, örnek iş birlikleri kapsamında Topkapı Okulları’na güvenlik sınıfı kurdu. Arma Kontrol’ün kurduğu güvenlik sınıfında öğrencilere; Solid Eğitimi ve Kaynak Eğitiminin yanı sıra Kalite Yönetim Sistemleri, Kişisel Gelişim gibi çok sayıda farklı alanda eğitimler verilecek.

GÜVENLİK EĞİTİMLERİNE TAM DESTEK
Endüstrideara

Bariyer ve güvenlik sistemlerini 65’i aşkın ülkeye ulaştıran Dünyanın Bariyer Markası Arma Kontrol, Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemle büyük başarılara damgasını vuruyor. Çalışanlarının tamamı Türk mühendislerden oluşan şirket, geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitimi için önemli bir çalışmayı faliyete geçirdi. Bu kapsamda Arma Kontrol köklü bir eğitim geçmişine sahip olan Topkapı Okulları’na sınıf sponsoru oldu. Söz konusu iş birliği çerçevesinde öğrencilere Solid Eğitimi, Kaynak Eğitimi, Kalite Yönetim Sistemleri Eğitimi, Kişisel Gelişim Eğitimleri (Zaman Yönetimi, Etkili Konuşma vb.) gibi çeşitli alanlarda eğitimler sunulacak.

MEZUNİYET SONRASI İŞ OLANAĞI

Arma Kontrol, sponsorluk kapsamında her sene belirlenen sayıda öğrencinin staja kabul edilmesi, öğrencilerin gelişen makine teknolojileri hakkında bilgilendirilmesi ve öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdam edilmeleri hususlarında da destek sağlamayı sürdürüyor.

Öğrencilere burs imkanları sağlayacaklarını da söyleyen Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, ‘‘Sponsorluk kapsamında, teknik öğretmenlere oryantasyon eğitimleri vereceğiz. Öğrencilerin giyecekleri özel formaları, önlükleri ve derste kullanılacak materyalleri,  iş sağlığı ve güvenliği malzemelerini, temin edeceğiz. Öğrencilere ayrıca şirket içerisinde uygulamalı eğitim imkânı da sağlayacağız. Son sınıf öğrencilerinin ise istihdama yönlendirilmesi konusunda okulumuz ile iş birliği yapacağız’’  şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını