banner1339
x

GEN İLAÇ HALKA ARZ İÇİN SPK'YA BAŞVURDU

Halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri,  şirket paylarının halka arzında, sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemlerinin birlikte kullanılacağı açıkladı.

GEN İLAÇ HALKA ARZ İÇİN SPK'YA BAŞVURDU
Endüstri 40 Zirvesi

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri (GEN),  halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na(SPK) başvurdu.
Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, GEN İlaç’ın paylarının halka arzında, sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemleri birlikte kullanılacak.
Halka açıklık oranının yüzde 20,83 olarak belirlendiği ve OYAK Yatırım liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzın,  ek satış hakkının kullanılması durumunda ise bu oranın yüzde 22,92’ye çıkacağı bildirildi.
GEN ilaç tarafından yapılan açıklamada, bedelli sermaye artırımı yöntemiyle halka arz edilecek payların nominal değerinin 50 milyon TL olacağının kaydedildi. Bu miktarın toplam halka arzın yaklaşık yüzde 80’lik bölümünü oluşturduğunun ifade edildiği açıklamada, ortak satışı kapsamında halka arz edilecek paylarının nominal değerinin ise 12,5 milyon TL olduğu belirtildi. 

62,5 MİLYON TL DEĞERİNDE PAY HALKA ARZ EDİLECEK

Toplam halka arz edilen paylarının nominal değerinin 62,5 milyon TL olduğunun ifade edildiği açıklamada, fazla talep gelmesi halinde ortak satışı kapsamında 6,3 milyon TL nominal değerli payların halka arz edilecek pay miktarına eklenmesinin planlandığının belirtildi. Ek satışın gerçekleşmesi halinde ise toplam 68 milyon 750 bin TL nominal değerdeki payların halka arz edileceği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 22:06
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını