ÇAYKUR'DAN 93 ÜLKEYE İHRACAT

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ÇAYKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, üretilen doğal ve sağlıklı Türk çayının dünya pazarına yayıldığı belirtildi.

ÇAYKUR'DAN 93 ÜLKEYE İHRACAT
Enerji Zirvesi

ÇAYKUR,  93 ülkeye paketli ve soğuk çay ihracatı gerçekleştirildiğini açıkladı.

YENİ PAZAR ARAYIŞLARI DEVAM EDİYOR

Kurum tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, ürünlerin Avrupa'da 44 ülkeye ihraç edildiği, Avrupa ülkeleriyle ABD'den Çin'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Kanada'ya, Japonya'dan Yeni Zelanda'ya kadar toplamda 93 ülkeye ulaştığı ifade edildi.

Paketli çayların yanı sıra soğuk çay dış satımı da gerçekleştirilirken, ayrıca yeni pazar arayışları için çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

"DOĞAL BİR MUCİZE, DÜNYADA DA TERCİH EDİLİYOR"

Açıklamada konu hakkındaki görüşlerine yer verilen ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Türkiye'de çayın öncüsü olan kurumun dünya pazarında da yerini alabilmesi için çeşitli temas ve girişimlerde bulunduklarının altını çizdi.

Alim, "Türk çayı üzerine kar yağan ve başka ülkelerde olduğu gibi haşere mücadelesi gerektirmeyen doğal bir mucize. İnsan sağlığına faydaları bilimsel araştırmalarla kanıtlanan çayımız dünyada da tercih ediliyor. Pazar payımızı artırmak için çalışmalar yürütüyoruz." ifadelerini kullandı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 18:01
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını