BTK: İnternette fırsat eşitliği olmazsa olmazımız

Türkiye'nin yüzde 70’nin interneti aktif olarak kullanıyor ve bu oran giderek artıyor. BTK, internete erişim hakkında eşitlik için, "Olmazsa olmazımız" dedi.

BTK: İnternette fırsat eşitliği olmazsa olmazımız
Endüstrideara

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, özellikle çocuk ve gençler tüm internet kullanıcılarının Türkiye’de eşit şartlarda internetten istifade edebilmesi, fırsat eşitliği bağlamında olmazsa olmazımız" dedi.

HER İKİ ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ SOSYAL MEDYADA

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ise her iki ortaokul öğrencisinden birinin Instagram, YouTube ve WhatsApp hesabı olduğunu, sosyal medya hesabı kullanımında, oranın lise öğrencilerinde yüzde 80'lere çıktığını söyledi.

TÜRKİYE'DE KAÇ KİŞİ 4,5G KULLANIYOR?

"Türkiye'de 4,5G ile birlikte, internet kullanımının hızla arttığına işaret eden BTK Başkanı, Kurumun Eylül 2018 raporuna dayandırarak,  3G'nin abonesinin 8,5 milyona inerken; 4,5G kullanıcılarının 69 milyona çıktığını açıkladı.

İNTERNETE ERİŞİMDE EŞİTLİK OLMAZSA OLMAZIMIZ!

Toplumun, hız ve kaliteyi seçtiğini kaydeden BTK Başkanı Karagözoğlu,  “İnternetin tüm imkan ve kolaylıklarını tüm topluma eşit şartlarda  ulaştırmak, boynumuzun borcu. 
Özellikle çocuk ve gençler tüm internet kullanıcılarına Türkiye’de eşit şartları sağlamak da fırsat eşitliği sunmak da olmazsa olmazımız." dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 19:34
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler