Bakan Varank açıkladı: 11 Mayıs’ta fabrikalar açılacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Koronavirüs nedeniyle üretime ara verilen tüm otomotiv ana fabrikalarının 11 Mayıs’tan itibaren faaliyetlerine başlayacağını duyurdu.

Bakan Varank açıkladı: 11 Mayıs’ta fabrikalar açılacak!
Endüstrideara

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Koronavirüs (Covid-19) salgın süreciyle birlikte üretime ara veren fabrikalara ilişkin yaptığı açıklamada 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren bütün otomotiv ana fabrikalarının faaliyetlerine yeniden başlayacaklarını söyledi.

Normalleşme çalışmaları çerçevesinde alınan karar neticesinde bazı tekstil fabrikalarının tekrardan faaliyetlerine başladığını hatırlatan Bakan Varank, AVM’lerin açılması ve ihracat kanallarının normalleşmesiyle birlikte sanayinin de hızla toparlanacağına inandığını dile getirdi.

16 BİN 900 FİRMA ÜRETİMİNE DEVAM ETTİ

Zor bir dönemden geçildiğini kaydeden Varank, ancak bu dönemde önlerine çıkacak fırsatları iyi değerlendirmenin önemli olduğunun altını çizdi.

Bakan Varank, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde toplam 16 bin 900 şirketin faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade ederek 4 bini aşkın test kapasitesi bulunan bir laboratuvarın da Ankara’da kurulacağı bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 14:29
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını