Bakan Pakdemirli, çiftçi çocuklarıyla video konferansta buluştu

Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle toplam 11 farklı ildeki çiftçi ailelerin çocuklarıyla video konferans sistemiyle görüştü ve bayramlarını kutladı.

Bakan Pakdemirli, çiftçi çocuklarıyla video konferansta buluştu
Enerji Zirvesi

ANKARA (AA) - Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle toplam 11 farklı ildeki çiftçi ailelerin çocuklarıyla video konferans sistemiyle görüştü ve bayramlarını kutladı.

Bakan Pakdemirli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi'nde 11 farklı ildeki çiftçi ailelerinin çocukları ile telekonferans sistemi aracılığıyla görüştü

Çocuklarla yaptığı sohbetinde Pakdemirli, bu sene 23 Nisan'ı biraz buruk kutladıklarını dile getridi. Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele edildiğini ifade eden Pakdemirli, "Onun için sizler evlerinizdesiniz, dedeleriniz nineleriniz de bu sebeple evde. Onun için okul evinize getirildi, derslerinize evden katılıyorsunuz." dedi.

Bakan Pakdemirli, çocuklara güçlü bir ülkenin, milletin ve devletin çocukları olduklarına dikkat çekerek, devletin bütün imkanlarını bu salgına karşı seferber ettiğini, Türkiye'nin salgınla mücadelede örnek gösterilen bir ülke olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, salgına karşı ABD'den ve Avrupa'dan daha iyi bir mücadele verildiğini belirten  Pakdemirli, "En kısa sürede bu salgını yeneceğiz ve sizler o çok özlediğiniz okulunuza, öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza kavuşacaksınız." dedi.

Çocuklara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını da ileten Pakdemirli, şöyle devam etti:

"Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 100. yıl dönümü. 23 Nisan 1920'de ülkemiz işgal altındayken, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının aylar süren çalışmalarının sonunda Ankara'da Milli Meclisimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Yine o Meclis ve Atatürk, milletimizin tarihi açısından çok önemli olan açılış gününü, sizlere, siz çocuklara bayram olarak hediye etti. Sizler, hepiniz ne kadar şanslı çocuklarsınız ki hep sizi seven, sizi düşünen Cumhurbaşkanlarınız oldu. Ne şanslıyız ki dünyanın tek çocuk bayramını kutlayan ve bunu dünyanın bütün çocuklarına armağan eden bir milletin evlatlarısınız"

Çocuklar için "Kahraman Sebze ve Meyve Boyama" ile öykü kitaplarını hazırladıklarını belirten Pakdemirli, bu kitaplara bakanlığın internet sayfasından ulaşılabileceğini belirtti.

Bakan Pakdemirli, çiftçilik mesleğinin öneminin gün geçtikçe arttığını belirterek, insanın elektriksiz, telefonsuz da uyuyabileceğini ama aç uyuyamayacağını söyledi.

Salgın bittmesinin ardından tarımın, köylünün, çiftçinin ve tarımsal üretimin daha da önemli olacağını belirten Pakdemirli, "Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi 'Köylü Milletin Efendisidir'. 'Efendisi' olmaya devam edecektir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 19:31
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını