banner1322
x

AVİVASA’NIN YENİ ORTAĞI AGEAS OLDU

Aviva, AvivaSa’daki yüzde 40 hissesinin satışı için 200 yıllık bir tarihi olan sigorta grubu Ageas ile 23.02.2021 günü hisse satın alım sözleşmesini imzaladı.

AVİVASA’NIN YENİ ORTAĞI AGEAS OLDU
Robot Zirvesi

Sabancı Holding ve İngiliz sigorta grubu Aviva iştiraki olan AvivaSA’da, Aviva hisselerinin yüzde 40’ını satma kararı aldı. Aviva’nın AvivaSa’daki yüzde 40 hissesinin satışı için uluslararası sigorta grubu Ageas ile 23.02.2021 günü hisse satın alım sözleşmesini imzalandı.
Satışın ardından Ageas, Sabancı Holding ile birlikte hayat dışı sigortacılık alanındaki işbirliğini, bireysel emeklilik ve hayat sigortası pazarını da kapsayacak şekilde sürdürecek.
AvivaSA’yı sektörün en güçlü şirketlerden biri yaptıklarını söyleyen Sabancı Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanı ve AvivaSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, AvivaSA’nın bireysel emeklilik ve hayat sigortalarında yakaladığı liderlik ve büyüme performansıyla sektörde öncü şirketler arasında yer aldığını belirtti. 

SABANCI ANLAŞMADAN MEMNUN

Aviva Grubu’nun 2020 yılında yaptığı, faaliyet gösterdiği ülkelerin bir kısmında yatırımlarını gözden geçireceğine yönelik açıklamasını takiben, Aviva ve Ageas Gruplarının AvivaSA hisseleri için satın alım anlaşması imzaladıklarını öğrendiklerini ifade eden Dinçer, Ageas’ın hayat dışı sigortacılık alanında süregelen başarılı ve istikrarlı işbirliklerini, bireysel emeklilik ve hayat sigortası pazarını da kapsayacak şekilde genişletme niyetini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Sürdürülebilir başarı için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Dinçer, 60 yıldır varlıklarını sürdürdükleri sigorta sektörünün geleceğine olan inançlarıyla, Türkiye’nin sigorta sektöründeki güvenilir gücü olmayı sürdüreceklerini belirtti. 
Kendileri için bu satın almanın Türkiye’de büyümekte olan hayat sigortası alanına giriş yapmak adına harika bir fırsat yarattığını vurgulayan Ageas CEO’su Hans De Cuyper ise, bu yeni ortaklıkla Türkiye’de hayat ve hayat dışı sigorta olmak üzere iki pazarda da kilit paydaşlardan biri olmalarının önünün açılacağını söyledi. 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını