ASRİAD'IN 2021 HEDEFİ BELLİ OLDU

ASRİAD, üye firmaları için 2 milyar dolarlık ihracat hedefi belirlediğini açıkladı. Dernek Genel Başkanı Adnan Danışman, hedefleriyle ilgili konuştu.

ASRİAD'IN 2021 HEDEFİ BELLİ OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD), 2021 yılında üye firmaları için 2 milyar dolarlık ihracat hedefi belirlediğini duyurdu.

HEDEFİ, TİCARETLERİNİ ARTIRMAK VE EKONOMİYE YARAR SAĞLAMAK

Konuya ilişkin ASRİAD'dan yapılan açıklamada, geçtiğimiz 2 yıl süresince üyelerinin ticari hacimlerini artırmanın yanında Türkiye ekonomisine fayda sağlamak amacıyla ticaret toplantıları gerçekleştirildiği, Covid-19'a rağmen bütün faaliyetlerin eksiksiz olarak devam ettiği ifade edildi. 

Aldığı aksiyonlarla sürekli ve düzenli bir şekilde faaliyet planlarını takip eden dernek, üyelerinin ticari hayatlarında önemli bir yer tutarken, 2021 yılında üye firmaları için 2 milyar dolarlık ihracat hedefi belirledi.

Bugüne kadar 521 milyon TL'den fazla yapılan binlerce alışverişin tamamı istenen sonuçlarla tamamlanırken, üyelerini büyük bir titizlikle kabul eden dernek, sayıları ise ikinci plana alıyor.

216 MİLYON TL'LİK ANLAŞMA İLE REKORA İMZA ATILDI

Covid-19 öncesinde 100 haftadır düzenli olarak düzenlenen ve pandemi sürecinde de çevrim içi olarak devam eden ticaret toplantılarının 101'incisi "101 dakikada, 101 milyon TL'lik ticaret hedefi" sloganıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Genel Merkez ve 24 şubesinden toplamda bin 112 iş insanının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, toplamda 216 milyon TL'lik anlaşma ile yeni bir rekora imza atıldı.

Son olarak yapılan toplantıda dış satıma yönelik hedefler belirlenirken, nitelik ve katma değer ihtiyacına işaret edildi.

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren ASRİAD Export birimi, ülke bazlı stratejik araştırma ve ihtiyaç belirleme çalışmaları yapıyor.

"ÖNEMLİ OLAN; TEKNOLOJİYİ KULLANMAK VE İŞ İMKANLARINI TAKİP ETMEK"

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, dernek üyelerinin koronavirüs sürecinde engelleri aşarak yüksek gayretle ortaya koydukları ticaret performansının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Danışman, "Ülkemizin her tarafında iş yapmaya gayret eden iş insanlarımız pandemi şartları dolayısıyla büyük zorluklar yaşamaktadır. Kardeşliğimiz ve oluşturduğumuz güven atmosferi, sanal atmosferin doğru değerlendirilmesini sağlamış ve bunu önemli bir fırsata dönüştürmüştür. İşin hacminden daha önemlisi, böyle bir dönemde yeni teknolojiyi iyi kullanarak iletişimi devam ettirmek ve iş imkanlarını sonuna kadar takip edebilme becerisini yaygınlaştırmaktır. Bu da başarılmıştır. Emeği geçen tüm kardeşlerime çok özel teşekkürlerimi sunuyor, sizlerle birlikte daha nice zorlukların üstesinden başarıyla gelebileceğimize olan inancımı yineliyorum." şeklinde konuştu.

ASRİAD İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sami Bektaş ise, "Biz işimizi doğru yaptıkça, doğru yapılan işlerimizi paylaştıkça, paylaşılan işlerimize sahip çıktıkça işte o zaman markalaşacak ve markalarımız ile ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz." dedi.

400 İŞ İNSANI, 9 MİLYON TL'LİK ANLAŞMA İMZALADI

Diğer yandan, dernek tarafından 2020'de ilk kez gerçekleştirilen "1. Ticaretin Yıldızları Ödülleri"nin gecesinde "400 iş insanı, 2 saatte 2 milyon TL" konseptiyle bir ticaret etkinliği düzenlenmiş, "2 saatte 2 milyon TL" hedefiyle başlayan etkinlik sonunda geceye katılan 400 iş insanı toplamda 9 milyon 52 bin TL'lik anlaşmaya imza atmıştı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 10:45
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını