banner1322
x

AKO GRUP DEV YATIRIMLA CİROSUNU YÜZDE 150 ARTIRDI

AKO Grup, bünyesinde yer alan şirketler için 800 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi ve cirosunu yüzde 150 oranında artırdı.

AKO GRUP DEV YATIRIMLA CİROSUNU YÜZDE 150 ARTIRDI
Endüstrideara

AKO Grup, 2020 yılında toplam cirosunu yüzde 150 artırmış ve 4 milyar TL düzeyine ulaştırmıştı. Ciro artışında Türkiye genelinde ilk üç sırada yer aldı. AKO Grup’un bünyesinde faaliyet gösteren PETLAS ise dünyanın en geniş kapsamlı marka değeri veritabanı olarak tanımlanan Brand Finance’nin Türkiye’nin en değerli ve en güçlü markaları 2021 raporunda 11 sıra yükselerek 59’uncu sıraya ulaştı. PETLAS'ın, İstanbul Sanayi Odası’nın "Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" sıralamasında, 82. sıraya yükselttiği ifade edilen açıklamada, küresel sağlık krizinin tüm dünyada marka performanslarını olumsuz etkilediği bir dönemde, marka değerini de yükselttiği kaydedildi. Açıklamada, PETLAS'ın, lastik sektöründe sıralamadaki yerini en fazla yükselten marka olduğu belirtildi.

800 MİLYON DOLAR DÜZEYİNDE YATIRIM

Konuyla ilgili açıklama yapan AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Safa Özcan, “AKO Grup olarak temel önceliğimiz organizasyonel ve endüstriyel yatırımlar ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. 2005 yılında devraldığımız yerli sermaye, Ar-Ge, mühendislik ve yerli üretim gücü ile PETLAS bünyesinde bu zamana kadar 700 milyon doları aşkın yatırım gerçekleştirdik. Bu rakama grubumuz bünyesinde yer alan diğer sanayi şirketlerimize yapılan yatırımlar da eklendiğinde, AKO Grup yatırımlarının toplamı 800 milyon dolar düzeyine geliyor. Şirketlerimizin yüksek rekabet gücü, başarılı iş sonuçlarına ve güçlü ciro büyümesine yansıyor. Ciro artışını, düzenli yatırımlarla yeniden sanayi gücümüze kanalize ediyoruz. Ülkemiz ekonomisine katkılarımızı, artırarak sürdürme azmindeyiz." (AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 15:48
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını