banner1322
x

Akkök Holding’in ve iş dünyasının acı kaybı

Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök, vefat etti. Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören ünlü iş adamı, 74 yaşındaydı.

Akkök Holding’in ve iş dünyasının acı kaybı
Endüstri 40 Zirvesi

Ali Raif Dinçkök’ün cenazesi, 12 Aralık Çarşamba günü (yarın) öğle namazına müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi’nde kılınacak ve cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilecek.

Akmerkez’in ortağı olan Dinçkök, lise tahsilini Avusturya Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Aachen Üniversitesi Tekstil Mühendisliği’nde tamamladıktan sonra Akkök Holding’te iş hayatına başladı.

Aynı zamanda Akkök Holding’in diğer grup şirketlerinin yönetim kurullarında görev alan Dinçkök, bir süredir kolon kanseri ile mücadele ediyordu.

AKKÖK HOLDİNG’İN 5 BİNİ AŞKIN ÇALIŞANI BULUNUYOR

Kimya, enerji, tekstil, gayrimenkul ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Akkök Holding, 1952 yılında Ali Raif Dinçkök’ün babası, merhum Raif Dinçkök tarafından kuruldu.

Bünyesinde biri yurt dışında olmak üzere 18 ticaret ve sanayi şirketi ile 18 üretim tesisi barındıran Akkök Holding, 5.000’den fazla kişiye istihdam sağlıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 10:25
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını