Harekete Geçiren Yeni Fikirler

Harekete Geçiren Yeni Fikirler

Harekete Geçiren Yeni Fikirler
Satınalma Zirvesi

Değişim her zaman biraz da risk ifade eder. Ama Neugart böyle birdeğişimin üstesinden çok farklı bir şekilde geldi. O zamana dek yağ düzeyiölçüm cihazları üreten firma yaklaşık 50 yıl önce tamamen farklı bir istikameteyöneldiğinde, bu karar şirketin ayakta kalmasını sağlayan bir değişim oldu.

 

Şirketin kendi icadı olan ölçümcihazlarının fiyatları o zamanlar son derece hızlı ve kuvvetli bir düşüşyaşamış, yeni bir temel ürün bulunması kaçınılmaz olmuştu. Şirketin bu şartlaraltında bulduğu ürün planet redüktör, şirkete bugün de şekil veren ürün olmaözelliğini devam ettiriyor. Planet redüktör, endüstriyel üretimde de eşsiz vebenzersiz bir ürün yapmanın mümkün olduğunu bugün de kanıtlamaya devam ediyor.

 

KIPPENHEIM

Neugart firmasında seri redüktörüretiminin temel taşı 40 yıl önce yerleştirildi. Bugün Almanya’nın güneyindeBaden bölgesinde yer alan şirket daha önceleri saat, tıraş makinası ve sonolarak da yağ düzeyi ölçüm cihazı üretiyordu. Birçok başka imalatçının,Baden-Württemberg eyaletinde geliştirilen ürünlerin patent koruma süresidolduktan sonra bu ürünleri neredeyse bire bir kopyalayarak üretmelerinedeniyle şirketin verimli bir üretim yapması imkansız hale gelmişti.

 

ŞİRKETİN İDARESİ ŞU ANDA DÖRDÜNCÜ NESİLDE

Şirket yine de bu durumdan dersçıkarmasını bildi. Firmanın bugün ürettiği ürünler artık benzersiz. Neugartakıllı üretim koşulları sayesinde sıradan endüstri ürünlerinden hemen ayrılacakdüzeyde ürünler üretmektedir. Matthias Herr; “Standart Economy alanındaortalama sipariş yüzdesi 1 ile 15 oranında” diyor. Bugünkü Business DevelopmentMüdürü, şirketin Kurucusu Georg Neugart’ın torunlarındandır. 1928 yılındakurulan şirketin idaresini şu anda dördüncü nesil devralmıştır; şirket bugün halaHerr ve Neugart aileleri tarafından yönetilmektedir.

Şirketin Freiburg kentine yarımsaat uzaklıkta bulunan modern üretim fabrikaları tamamen şirketin özkaynaklarıyla kurulmuştur. Şirketin modüler bir yapıyla oluşturulan ürünportföyü müşterilerinin özel isteklerine eksiksiz bir güvenilirlikle cevapvermektedir. Kalite güvencesi, verimli üretim ve esnek imalat koşullarışirketin üzerine kurulduğu üç temel ayaktır. Planet redüktörler yüksekperformanslı, verimli ve yenilikçidir. Neugart yeni ürün geliştirme fikirlerikonusunda da öncü konumunu korumaktadır.

Aynı, dünyada 3-A RPSQCsertifikası ile onaylanmış ilk Hygienic Design planet redüktörü olan HLAEredüktörünü geliştirerek bunu gösterdiği gibi. Redüktörün kalitesi, ilaç vegıda maddeleri işleme sanayilerinin son derece yüksek hijyenik beklentilerineverdiği tutarlı bir cevaptır. Hatta bu redüktör daha fazlasını da yerinegetirmektedir. HLAE serimiz, piyasadaki mevcut olan hijyen yönetmeliklerinindaha da ötesine geçmektedir. Şirketimiz aynı zamanda kendi iç süreçlerini debüyük bir hassasiyetle takip etmektedir. Sürekli yeni yöntemler araştırarakhedefe daha yüksek verimlilikle ulaşmak için çalışmaktayız. Çalışanlarıiyileştirme süreçlerine dahil etmekte, çalışanlardan gelen önerileri takdirledeğerlendirmekteyiz.

 

HASSAS SERİNİN YÜKSEK PERFORMANSLI REDÜKTÖRLERİ

Modüler redüktör yapısınıntemelini Economy serisinin PLE redüktörleri oluşturmaktadır. Neugart bu temelüzerinde farklı yapı tarzlarında, farklı flanş formları olan redüktörlergeliştirmiştir. Bunlar arasında özel kompaktlığa sahip flanşlı redüktörler vekonik redüktörler bulunmaktadır. Bunların modüler sistemi müşterilerin özelihtiyaçlarına cevap vermeyi mümkün kılar.

Hassas serinin yüksek performanslıredüktörleri biraz daha fazlasını da sunmaktadır. Bunlar son derece sessiz,torkta son derece yüksek performanslı, olağanüstü dayanıklı ve yüksek burulmadayanımlıdır. Yüksek hassaslıktaki redüktörlerin boşluk oranı son derecedüşüktür ve senkronizasyonu optimum düzeydedir.

 

“BİRÇOK FARKLI BRANŞTA İLK TERCİH EDİLEN MARKAYIZ”

Tanınmış birçok makina imalatçısıve tesisat mühendisliği şirketleri Neugart redüktör çözümlerini tercihetmektedir. İster takım makinaları veya enjeksiyon kalıplama makinaları, isterambalaj, matbaa, tekstil makinaları olsun, Neugart’ın planet redüktörleriyenilikçi tahrik elemanları olarak birçok farklı branşta ilk tercih edilenredüktörlerdir. Hatta bu makinaların bazılarını Neugart kendi üretim makinalarındakullanmaktadır.

 

Şirketimiz bugün güvenilirürünleriyle dünya çapında başarılara imza atmaktadır. Kara Ormanlar’da aslındakonut olarak kullanılan bir binada kurulan küçük bir atölyeden bugünfaaliyetlerini uluslararası düzeyde sürdüren, 500’ü Almanya’nın Kara Ormanlarbölgesinde olmak üzere ABD, Çin, İtalya, Türkiye, Brezilya ve Fransa’da toplam600 çalışanı bulunan orta ölçekli bir firma oluşmuştur. Pazarlama şubeleriylebirlikte Neugart bugün dünyanın 20’den fazla ülkesinde temsil edilmektedir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 08:01
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler