70 Binden Fazla Ürünümüz Var

70 Binden Fazla Ürünümüz Var

70 Binden Fazla Ürünümüz Var
Satınalma Zirvesi

Sakarya’da1969 yılında başladığı faaliyetlerini sürekli geliştiren Engin Rulman Ticaretve Sanayi Limited Şirketi güç aktarma ekipmanları (rulman, kayış, zincir-dişli,kasnak gibi) nalburiye, teknik hırdavat, makina grupları, cıvatalar, inşaatmalzemeleri ile sanayicinin tek adresi olmayı hedefliyor.


Merkezi Adapazarı’nda bulunan ve 2 bin 200 metrekare kapalı alanda 11 adetservis aracı ile hizmet veren Engin Rulman; Sakarya ilinin ve beldelerinin yanısıra İstanbul, Düzce, Bolu, Kocaeli, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Kütahya,Bandırma, Balıkesir, Yalova gibi Marmara ve Batı Karadeniz Bölgeleri’ndebulunan il ve ilçelerde faaliyet gösteriyor. Firmanın Yönetim Kurulu BaşkanıKadir Uyan; Önemli sanayi kuruluşlarına yönelik satış ve satış sonrası servishizmeti sunduklarını, firmanın bünyesinde 70 binden fazla ürün çeşitliliğibulunduğunu söyledi.

 

EnginRulman’ın çok geniş bir ürün gamı var; ancak rulmanlar da dahil olmak üzere birsıralama yaparsak hangi tipte ürünleriniz bulunuyor?

Ürün gamımızınen önemli ürünlerini rulmanlar oluşturmaktadır. Sonrasında ise lineer rulman,endüstriyel zincir, pnömatik ürünler, tekerlek ve tutamaklar, endüstriyelkayışlar ve zaman kayışları, konveyör bantlar ve sarım bantları, paslanmazyataklı rulmanlar, elektrikli havalı el aletleri, kesici disk ve zımparataşları, iş güvenliği malzemeleri, el aletleri, nalburye malzemeleri, teknikhırdavat, çelik halat, yapıştırıcı/silikonlar, cıvata çeşitleri, hortum çeşitleri,kaynak elektrotları, torna malzemeleri, sanayi boyaları ve su tesisatmalzemeleri ana ürün gamımızı oluşturmaktadır.


Engin Rulman hangi bölgelere hizmet sunuyor?

Hedeflerininve kalite politikasının belirlediği çerçevede ilerleyen ve ilkelerinden aslaödün vermiyoruz. Firmamız, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek içinşubelerini Türkiye’nin sanayi ağırlıklı illerinde konuşlandırdı. Sakarya ilebirlikte İstanbul, Düzce, Bolu, Kocaeli, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Kütahya,Bandırma, Balıkesir, Yalova gibi Marmara ve Batı Karadeniz Bölgeleri’ne dehizmet sunuyoruz.

 

EnginRulman bünyesindeki Uyan Dış Ticaret ile olan faaliyetlerinizden bahsedermisiniz?

Kurumsallaşmayolunda da önemli adımlar atan Engin Rulman, 2004 yılında kendi bünyesindekurmuş olduğu Uyan Dış Ticaret ile yurt dışına açılmayı ve kalite anlayışıylayurt dışındaki pazarlarda kendisinden söz ettirmeyi amaçlamaktadır. Uyan DışTicaret; Çin menşeli, TS 6269 ve ISO/TS 16949-2002 sertifikalı ZXZ rulmanlarını,UDT paslanmaz yataklı rulmanları, Japon menşeli KLM kayıcı rulmanları ve ESK paslanmazrulmanlarını, Amerikan menşeli API (American Petroleum Institute) tarafındansertifikalı olan tarım, gıda, iş makinaları ve petrol endüstrisi için özelzincirlerin üretimini yapan DIAMOND zincirlerinin yanı sıra hırdavat sektöründede UTOMA el aletlerinin Türkiye genel distribütörlüğünü üstlenmiştir. Sözkonusu markalarımızın kalitesi ve ürün çeşitliliğimizle Türkiye pazarında adımızdansöz ettirmekteyiz.


Peki,Engin Rulman hangi sektörlerle ağırlıklı olarak çalışıyors?

Bizim çalışmadığımız sektör yok. İnşaattan tutun,makina sektörüne kadar çalışıyoruz. Bizim 70 bin ürün çeşidi kapasitemiz var.Bunlar rulman, kasnak, zincir, kayış, kaplin gibi güç aktarımı kapsamaktadır.

 

Bölge bayilikleriniz var mı?

İstenilenzamanda, istenilen kalitede, istenilen miktarda, en ekonomik koşullarda,deneyimli personeli günlük ve haftalık sevkiyat programları ile hizmeti önplanda tutan firmamız her zaman, sonuna kadar arkasında durabileceği,kalitesinden ödün vermeyen teknik desteği ve eğitimini sağlayabileceğimarkaları müşterilerine sunmakla kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atıyor.Biz TÜV CERT ISO 9001:2001 Kalite Yönetim Sistemleri kapsamında faaliyet gösteriyoruz.FAG,INA, THK, Altas, Hitachi, Karbosan, Kama, EVAR, CASATI, INTERFLEX, VIP-TEC, 3M,Norm, Henkel gibi markalarla iş birliğimiz bulunuyor.


EnginRulman’ın kaliteye bakış açısından bahseder misiniz?

Engin RulmanTicaret ve Sanayi Limited Şirketi olarak pazarladığımız ürün ve hizmetlerin,müşterilerimizin
nihai ürün kalitesi üzerindeki etkisinin bilincinde olup, grup bünyesindekifirmalarımız için temel ilke ‘Kalite’dir. Bu doğrultuda müşteri ihtiyaçlarınıtam ve doğru algılamak bizim için en önemli prensiptir. En ekonomik koşullarda,üstün kalite seviyesi ile müşterilerimize ulaşarak küreselleşen dünyada iç vedış pazarlarda rekabet gücümüzü artırmak için gayret gösteriyoruz. Müşteritaleplerini istenen miktarda ve zamanda karşılama noktasına ulusal veuluslararası standartlara uygun ürünlerin pazarlamasını gerçekleştiriyoruz. Personelinmotivasyon ve eğitimine önem veriyoruz. Müşterilerimizin öneri ve eleştirileride bizler için önem taşır. Gelen her bildirimi ilgili markalara bildiriyoruz. Tümpersonelin katılımı ile kalite sistemimizi sürekli geliştiriyoruz.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 07:46
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler