banner1322
x

WİLO AKILLI ŞEHİRLERE YÖNELİK TEKNOLOJİLERİNİ TANITTI

Wilo, Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı’nda hem dijital standı hem de “5G, IoT, AAI ve CoT Hizmetleri Altyapısı ile Akıllı Şehir Çözümleri" paneli ile katılımcılarla buluştu

WİLO AKILLI ŞEHİRLERE YÖNELİK TEKNOLOJİLERİNİ TANITTI
Endüstrideara

Wilo, dünya kaynaklarını korumak amacıyla yeni nesil ürünler, sistemler ve hizmet geliştiriyor. Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı’na katılarak geliştirdikleri yeni teknolojileri anlatan Wilo, dijital standında da ziyaretçilerle bir araya geldi. Düzenlenen panelde “5G, IoT, AAI ve CoT Hizmetleri Altyapısı ile Akıllı Şehir Çözümleri" konusunu ele alan Wilo Türkiye Altyapı ve Endüstri Satış Müdürü Şanver Demirata, akıllı şehir çözümleri başta olmak üzere bu şehirlerde öne çıkacak teknolojilerden ve dünyanın ihtiyaçlarından bahsetti. 

“SUYUN ETKİN VE VERİMLİ DAĞITIMI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Demirata, konuşmasında öncelikli olarak akıllı şehirlerin tasarımlarına ve bu şehirlerin ihtiyaç duyduğu teknolojilere odaklandı. Demirata, konuşmasını şu sözlerle gerçekleştirdi. “Akıllı şehirler insanların yaşam kalitesini artıracak, gelişen teknolojiyle birlikte kentsel gelişimi sağlayacak. Günümüzde 3 buçuk milyar insan şehirlerde yaşıyor. 2050 yılına geldiğimizde ise bu rakam 7 milyara ulaşacak. Yoğunluğun artacağı yönündeki öngörüler nedeniyle insan merkezli yapılar tasarlamak bir zorunluluk oldu. Tasarımların odak noktasında sadece teknoloji olacak. Biz bu sebeplerden ötürü gelecekte şehirlerin odak noktasında şehrin neye ihtiyacı olduğunu hızlı bir şekilde tespit eden teknolojilerin olacağını düşünüyoruz. Akıllı şehirlerdeki 5G alt yapısı ve ileri teknoloji sensörler düşünüldüğünde kesintisiz ve hızlı bir internet alt yapısı büyük önem taşıyor. Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinden bahsediyoruz ancak bunu etkin kullanabilmemiz için hızlı bir internet alt yapısına ihtiyacımız var. Zira ilerleyen yıllarda çok daha gazla bilgi alışverişi yapılacak ve bilgi yoğunluğu artacak. Çok fazla nesne internete bağlanacak. Kullandığımız ekipmanların hepsi birbirleriyle haberleşecek hale gelecek. Bu nedenle internet alt yapısını geliştirmeye yönelik projeler önümüzdeki günlerde daha da fazla konuşulacak. Ek olarak, kuracağımız akıllı şehirlerde sahip olduğumuz kaynakları optimize etmemiz gerekiyor. Örneğin; şu anda şehirlerimizde kullandığımız suyun ne kadar verimli olarak tedarik edebiliyoruz? İlerleyen zamanlarda bu konuyu öncelikle olarak düşünmemiz gerekecek. Akıllı şehirlerde kullanılan suyun temini konusu da yine öncelikli gündem maddelerinden biri olacak” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 12:35
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını