banner1013
x

SOLAR KABLO ÜRETİMİNDE REKOR

Türk Prysmian Kablo, yenilenebilir enerji projeleri için 30 milyon metreden fazla solar kablo üretti. Ürettiği solar kablolar 9 milyon hanenin elektrik ihtiyacını karşılıyor.

SOLAR KABLO ÜRETİMİNDE REKOR
EndüstrideAra3

Yenilenebilir enerjiye olan talep hızla artmaya devam ediyor. Türk Prysmian Kablo ise bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla ürettiği enerji kablolarıyla önemli projelerde yer almaya devam ediyor. Ürettiği solar kablolar hem maliyeti düşürüyor hem yüksek performans sergiliyor hem de dayanıklı yapısıyla güvenli bir çözüm sunuyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, sundukları ürün ve çözümlerle sürdürülebilir enerjiye geçiş anahtarı olduğunu belirtti. Farisè konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Global düzeyde 20 yıla yaklaşan süredir fotovoltaik kablo üretiyor ve 1,5 milyar metreden fazla satış gerçekleştiriyoruz. İnovasyon ve sürdürülebilirlik konularında geliştirdiğimiz çözümleri tüm paydaşlarımıza sunuyoruz. Türk kablo sektöründe farklılaşıyor; sektöre standartlar doğrultusunda yenilikçi çözümler sunuyoruz.” dedi. 

SOLAR KABLO TEDARİKİ 30 MİLYON METREYİ GEÇTİ

Bugüne kadar GES projeleri için tedarik ettikleri kablo miktarının 30 milyon metreyi geçtiğini ifade eden Farisè, bu rakamında yaklaşık 9 milyon hanenin 1 aylık elektrik ihtiyacına denk düştüğünü söyledi. Farisè konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: Giderek yükselen trend rüzgar enerjisinde de öncü tedarikçilerdeniz. Bugüne dek ülkemizin önemli rüzgar enerjisi projeleri için tedarik ettiğimiz kablo miktarı 4,5 milyon hanenin 1 aylık elektrik ihtiyacını karşılıyor. Evrene karşı sorumluluk bilincimizle, sürdürülebilirlik bakış açımız doğrulusunda, her zaman hem dünyanın hem de işletmelerin yararına olacak yenilenebilir endüstri ortağı projeler sunmayı amaçlıyor; endüstrimize inovatif çalışmalarla katkıda bulunuyoruz.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 09:36
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Aha

Dergiler