QNB FİNANSPORTFÖY’DEN TEMİZ ENERJİ VE SU FONU

QNB Finansportföy, “Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu’nu hayata geçirdi. Fon, su temalı ve temiz enerji yerli-yabancı fonlardan oluşuyor. 

QNB FİNANSPORTFÖY’DEN TEMİZ ENERJİ VE SU FONU
Endüstri 40 Zirvesi

QNB Finansportföy, temiz enerji ve su temalarına yönelik sektörlerle ilgili çalışmalar gerçekleştiren şirketlerin fonlanmasına destek olmak amacıyla “Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu’nu hayata geçirdi. Sepet fon portföyünde öne çıkan şirketler ağırlıklı olarak temiz enerji alanında güneş, rüzgar, jeotermal, dalga, biyoenerji; temiz su kaynaklarının korunması dağıtımı, atık sularının arıtılması, işlenmesi, analiz edilmesi, sanitasyonu ve filtrasyonu konularında faaliyet gösteriyor. 

"İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE ETME İMKANI SUNUYORUZ"

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren QNB Finansbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu, “Sürdürülebilir kalkınma konusundaki çalışmalara yoğunlaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz fon sepetiyle yatırımcılara yenilikçi enerji çözümlerini destekliyoruz. Firmaların bu konuda çözümlere yönelik yatırım yapmalarına öncü olmayı hedefliyoruz. Ayrıca emisyonları azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadele etme imkanı sunuyoruz. Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu’nun en az yüzde 80’i devamlı olarak temiz enerji ve su temalarına yatırım yapan yerli ve yabancı yatırım fonlarıyla borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırılıyor. Temiz enerji ve su temalarının her birine ayrı ayrı ve devamlı olarak fon toplam değerinin asgari yüzde 40’ı oranında yatırım yapılıyor” dedi.  


 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 12:40
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını