ISO, Mitsubishi Electric'in Manisa fabrikasının yüksek kalitesine onay verdi

Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim AŞ, Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) 9001:2015 sertifikası aldı.

ISO, Mitsubishi Electric'in Manisa fabrikasının yüksek kalitesine onay verdi
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim AŞ, Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) 9001:2015 sertifikası aldı.

Mitsubishi Electric tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, şirket 2017 senesinde faaliyete geçen Manisa fabrikasında yüksek teknolojili ve çevreye dost ev tipi klimalar üretimi gerçekleştiriyor.

Mitsubishi Electric'in Sanayi 4.0'a yanıtı olan e-F@ctory konseptiyle dizayn edilen fabrikasında üretim gerçekleştiren Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim AŞ, ihracattaki başarılarının yanı sıra iç piyasaya ve Manisa bölgesindeki istihdama da katkı sunuyor.

ISO standardına göre verilen 9001:2015 sertifikasıyla, yeni bir kalite yönetim sistemiyle planlı, kontrollü, ölçülebilir ve analiz edilebilir bir işletme yaklaşımı benimsendi kanıtlanmış oldu.

Edinilen bilgiye göre, sertifika, şirket adına şirketin başkanına takdim edilirken, ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi, işletmelerin hedeflerini, prosedürlerini ve planlarını belirlemelerini ve risk analizi yapmalarını sağlayarak müşteri odaklı ve disiplinli bir organizasyon yaratmalarını sağlıyor.

Yaklaşık 406,2 milyon TL sermayeyle kurulan fabrika, 60 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 16:48
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını