ENERJİYLE İLGİLİ HER ADIM SANAYİYİ GÜÇLENDİRECEK

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü, OSB'lerin enerji altyapılarının güçlendirilmesi ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine ilişkin atılan her adımın sanayi üretimine güç kazandıracağını söyledi.

ENERJİYLE İLGİLİ HER ADIM SANAYİYİ GÜÇLENDİRECEK
EndüstrideAra - Haber Detay

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), geçtiğimiz günlerde düzenlenen çevirim içi toplantıyla ilgili bilgi paylaştı. Toplantıya OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ile 181 OSB temsilcisi iştirak etti. Toplantı kapsamında organize sanayi bölgelerinin enerji ile ilgili yaşadığı sorunlar ve talepler gündeme getirildi. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, organize sanayi bölgelerinin ekonomide kilit rol üstlendiğine dikkat çekerek Yatırımcılarımızın OSB'lerimize teveccühü her geçen gün artıyor." dedi.  

ENERJİ OSB’LERİN GÜNDEMİNDE 

Sanayicilerin güçlenmesi için enerjiyle ilgili atılan adımların önemli olduğunu belirten Kütükcü, sözlerini şu şekilde sürdürdü: OSB'lerin enerji altyapılarının güçlendirilmesi ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine ilişkin atılan her adım, sanayide üretimi güçlendirecektir. Geçen aylar içerisinde Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından, bünyesinde enerji üretim tesisi bulunan OSB'lere, kuruma veri aktarımı yapacak Merkezi Denetleme Kontrol ve Veri Toplama (SCADA) bağlantısını yapamadıkları için cezalar yazıldı. Ancak bu durum OSBÜK'ün girişimleriyle iptal edildi. Kesilen cezaları ödeyen organize sanayi bölgelerimizin iade faturası kesmesi halinde ödedikleri bedellerin verilmesi kararı alındı. İlaveten organize sanayi bölgelerimizin SCADA bağlantısı yapmaları için 31 Ocak 2021'e kadar süre verildi.” dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 09:28
YORUM EKLE

Kontek

Aha

Dergiler