ENERJİSA ENERJİ, EŞARJ’DAKİ HİSSELERİNİ YÜKSELTTİ

Enerjisa Enerji, 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj hisselerini yüzde 94’e yükseltti.

ENERJİSA ENERJİ, EŞARJ’DAKİ HİSSELERİNİ YÜKSELTTİ
Enerji Zirvesi

Sabancı Holding ve E.ON SE olan elektrik dağıtım ve perakende satışında faaliyet gösteren Enerjisa Enerji, Eşarj hisselerindeki çoğunluk payını yüzde 94’e çıkardı. Eşarj’ın yüzde 14 hissesini daha 42,4 milyon TL yatırım bedeliyle devraldı. Eşarj, Türkiye’de 200 yılından beri şarj operatörlüğü hizmetini sağlayan ilk oyuncu olarak dikkat çekiyor. Eşarj, Türkiye'de 251 lokasyonda yer alıyor ve toplam 468 şarj istasyonu ile faaliyet gösteriyor. Enerjisa Enerji satın alma sonrasında e-mobilite alanında yenilikçi ve öncü konumunu güçlendirmeyi ve ulaşımın karbonsuzlaşmasına katkıda bulunarak çözümler sunmayı hedefliyor.

EŞARJ İLE TÜRKİYE’NİN EN HIZLI ŞARJ İSTASYON AĞINI ÖRECEĞİZ

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar,  “Öncelikle Enerjisa Enerji olarak e-mobilite konusunu Türkiye’de ilk kez gündemine alan şirketlerden biriyiz. Bugün de 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğumuz Eşarj’daki payımızı artırdık. Artık şirketin yüzde 94’üne sahip olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Dünyada hızla büyüyen ve ülkemizi de etkileyecek olan e-mobilite sektörü için de Eşarj ile hazırlıklarımızı yapıyoruz ve sektöre ana iş kollarımızın dışında da öncülük etmeye devam ediyoruz” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2021, 12:35
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını