CW ENERJİ BİR FABRİKAYI DAHA GES İLE TANIŞTIRDI

Türkiye'de birçok fabrikanın çatısına kurduğu GES projeleri ile dikkat çeken CW Enerji, son olarak Aksaray'da faaliyet gösteren bir firmanın çatısına 1616 kWp gücünde güneş enerji santralinin kurulumunu tamamladı.

CW ENERJİ BİR FABRİKAYI  DAHA GES İLE TANIŞTIRDI
Endüstrideara

Yaşanabilir bir dünya için temiz enerji kullanımının arttırılmasına dönük çalışmalarına hız kesmeden devam Türkiye'nin ve Avrupa'nın önde gelen güneş paneli üreticisi CW Enerji, ülkemizin çeşitli noktalarındaki fabrikaların çatısına güneş enerji santrali /GES) kurmaya devam ediyor. GES'lerin bakımı ve onarımı kolay olan, maliyetini ise kısa sürede karşılayabilen avantajlı bir sistem olduğunu belirten CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, ülkemizde birçok firmanın çatısında imzalarının olduğunu söyledi. Son olarak Aksaray'da faaliyet gösteren bir firmanın çatısına 1616 kWp gücünde güneş enerji santralinin kurulumunu tamamladıklarını belirten Yılmaz, bu projede 450 Wp gücünde 3 bin 597 adet güneş paneli kullanıldığını söyledi. 

İHTİYAÇLARINDAN FAZLASINI SATARAK KÂRA DA GEÇEBİLİYORLAR 

Bitirdikleri her bir güneş enerji santrali projesi ile günümüzün en önemli sorunlarından biri olan küresel ısınmayla mücadeleye de katkı sağladıklarını kaydeden Yılmaz, "Daha çok fabrikanın çatısı GES ile donatılırsa ve daha çok fabrika kendi enerjisini üretmeye başlarsa hem doğa korunmuş hem de küresel ısınmaya karşı önlemler artmış olacak. Diğer yandan firmalar kurulan GES ile kendi enerjilerini üretmenin yanı sıra ihtiyaçlarından fazlasını satarak kâra da geçebilecek. İnsanlar artık daha bilinçli ve temiz enerji kaynaklarını daha fazla kullanmak istiyor. GES'ler bakımı ve onarımı kolay olan, maliyetini ise kısa sürede karşılayabilen avantajlı bir sistem. Bu nedenle özellikle son dönemde GES’lere ilgi oldukça fazla. Biz de CW Enerji olarak, sürekli kendimizi geliştirmeye ve yaptığımız her bir GES ile daha iyi bir dünyaya katkı sağlamaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2022, 15:33
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını