banner1322
x

CHEP KARBONSUZLAŞMA STRATEJİSİ HAZIRLIYOR

CHEP markasıyla 60 ülkede faaliyetlerini sürdüren küresel lojistik şirketi, sürdürülebilirlik programı kapsamında karbonsuzlaşma stratejisini hızlandırıyor.

CHEP KARBONSUZLAŞMA STRATEJİSİ HAZIRLIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Küresel tedarik zinciri çözümleri sunan Brambles, 2040 yılına kadar net sıfır sera gazı (GHG) emisyonuna ulaşma sözü verdiğini duyurdu. Sektör lideri şirket, Paris İklim Anlaşması hedefleri ile uyumlu olarak sürdürülebilirlik hedeflerini 2050 yılına kadar gerçekleştirme kararlılığındaydı. Rejeneratif tedarik zincirlerine öncülük etme misyonuyla oluşturulan yeni yol haritasıyla birlikte, söz konusu hedef on yıl daha erken gerçekleştirilecek şekilde planlandı.   
Yakın zamanda Bilim Temelli Hedefler Girişimi (SBTi) tarafından onaylanan plana göre şirket, 2030 yılına kadar kapsam 1 ve 2 sera gazı emisyonlarını (şebeke elektriği ve yakıt tüketiminden kaynaklanan emisyonlar) 2020’ye kıyasla %42, kapsam 3 sera gazı emisyonlarını (atıklardan kaynaklanan değer zinciri emisyonları) ise %17 oranında azaltmayı hedefliyor. 2040 yılı uzun vadeli net sıfır sera gazı emisyonu hedefine göre, şirketin Kapsam 1 ve 2 sera gazı emisyonları ile ilgili kapsam 3 emisyonlarının %100’ünün ortadan kalkacağı ifade ediliyor.

“EMİSYONLARI AZALTMA KONUSUNDAKİ BAŞARIMIZI KANITLADIK"

Brambles Baş Sürdürülebilirlik Görevlisi Juan José Freijo konuyla ilgili: “Küresel ısınma, şimdiden ciddi önlemler almamızı gerektiren, çağımızın en büyük sorunlarından biridir. Brambles, döngüsel iş modeli, yenilikçi girişimleri ve geçmişteki başarılarıyla emisyonları azaltma konusunda kanıtlanmış bir performansa sahiptir. Örnek vermek gerekirse, Brambles’ın 2025 Olumlu İklim hedefleri, 2025 yılına kadar şirketin tüm faaliyetlerinde %100 yenilenebilir elektrik ve karbon nötrlüğü sağlanmasını içeriyordu ve bu hedefler 2021 yılında, yani hedeflenen tarihin dört yıl öncesinde gerçekleştirildi. Aslında tüm bu hedefler, yıllar önce başlamış olduğumuz yolculuktaki bir sonraki önemli adımı teşkil ediyor”  açıklamasında bulundu.
 

YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını