Bu yönetmelikle proje alanlarımız genişleyecek

Sanayicilerin uzun süredir beklediği Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Uygulama Yönetmeliği’ndeki değişiklikler sanayicinin yüzünü güldürdü.

Bu yönetmelikle proje alanlarımız genişleyecek
Enerji Zirvesi

Birçok alanda beklentiyi karşılayan yeniliklerden biri de güneş enerjisinden elektrik üretmenin önünün açılması oldu. Bu değişikliğe göre OSB içerisinde faaliyet gösteren sanayiciler, sanayi ve hizmet parselinin boş kalan kısımlarına kendi ihtiyacı için gerekli olan güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi kurabilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, “Bundan sonra güneş enerjisine dayalı elektrik enerjisi üretim tesisleri, katılımcıya ait destek ünitesi kapsamında değerlendirmeye alınacak. Alanımızı genişleten ve çalışmalarımıza değer katan bu mevzuat değişikliğinden oldukça memnunuz. CW Enerji olarak, her zaman OSB’lerin yanındayız” dedi. 

OSB’LERE KOLAYLIKLAR SAĞLANDI 

CW Enerji’nin Genel Müdürü Volkan Yılmaz, OSB Uygulama Yönetmeliği’ndeki değişikliklerle birlikte OSB'lere birtakım kolaylıklar sağlandığını söyledi. Bu kolaylıklardan birinin de güneş ve rüzgâr enerjisinden elektrik üretmenin önünün açılması olduğunu ifade eden Yılmaz, “Değişiklikle OSB'de yer alan sanayi ve hizmet destek parselinin boş kalan kısımlarında, katılımcının kendi ihtiyacı için gerekli olan güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi kurabilmesine imkan tanındı. Bundan sonra güneş enerjisine dayalı elektrik enerjisi üretim tesisleri, katılımcıya ait destek ünitesi kapsamında değerlendirmeye alınacak” dedi. Artık OSB’lerin parsellerinin boş kalan kısımlarına güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi kurabileceklerini belirten Yılmaz, bu durumun oldukça güzel bir gelişme olduğuna dikkat çekti. Yılmaz, “Bu mevzuat değişikliği, alanımızın genişlemesini sağladı ve çalışmalarımız değer kazandı. Bu değişiklikten dolayı mutluyuz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Uygulama Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme neticesinde sanayicilerin karşılaştığı sorunlara çözüm sağlanacak” dedi. 

GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ ÜRETİMİNDE PAZAR LİDERİYİZ

“Ülkemizde güneş enerjisi sektörünün ve güneşten enerji üretim bilincinin artması bizleri sevindiriyor” diyen CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, şöyle devam etti: “Çevre dostu, temiz enerji kaynağı olan ve güneş gibi sınırsız özellikteki bir kaynaktan sonuna kadar faydalanılması gerektiriyor. CW Enerji olarak, güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırıp, insanoğlunun geleceğini yeni teknolojiler ile desteklemeyi hedefliyoruz ve sürekli gelişim felsefesi ile faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin güneş enerjisi paneli üretiminde pazar lideriyiz. Deneyimli ekibimizle sektörümüzde dünyanın en iyileri arasında yer alıyoruz. Dünya ekonomisine katkı sağlamaya ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakma amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 10:05
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını