banner1322
x

AYEDAŞ, İSTANBUL'A 8 YILDA 3 MİLYAR TL YATIRIM YAPTI

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ), 2013 ve 2021 yılları arasında İstanbul'a 3 milyar TL değerinde yatırım gerçekleştirdi. 

AYEDAŞ, İSTANBUL'A 8 YILDA 3 MİLYAR TL YATIRIM YAPTI
Robot Zirvesi

Ayedaş, artan enerji talebini karşılamak ve arıza kaynaklı plansız kesintileri engellemek için yatırımlarını sürdürüyor. Ana sorumlulukları arasında; elektrik dağıtım şebekesinin işletilmesi, olası yıpranmalara karşı bakımı, sel, yoğun kar, fırtına gibi doğa olayları veya üçüncü şahıs kaynaklı arızaların onarımı ve artan enerji talebine yönelik yatırımların gerçekleştirilmesi gibi çalışmalar yer alıyor. Ayedaş, hayata geçirdiği yatırımlarla İstanbul Anadolu Yakası’nda güçlenmesine devam ediyor. 

ALTYAPI YATIRIMLARI SÜRÜYOR 

2013 yılından beri hizmet bölgesine 3 milyar TL değerinde yatırım gerçekleştiren Ayedaş, yeraltı şebeke uzunluğunu yüzde 67, trafo kurulu gücünü ise yüzde 31 oranında artırarak ihtiyaca yönelik çözümler sundu.  Bu kapsamda İstanbul Anadolu Yakası'na 1612 megavat kurulu gücünde olan 955 trafo, 3 bin 283 kilometre yer altı alçak gerilim hattı ve 2 bin 248 kilometre yer altı orta gerilim hattı eklendi. 


 

YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını