AKENERJİ, CİNSİYET EŞİTLİĞİ HEDEFİYLE PWN ÜYESİ OLDU

Akenerji, iş hayatında fırsat eşitliği ve cinsiyet dengesini destekleme yönündeki politikaları kapsamında, Professional Women’s Network’e kurumsal üye oldu.

AKENERJİ, CİNSİYET EŞİTLİĞİ HEDEFİYLE PWN ÜYESİ OLDU
Endüstrideara

Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki elektrik santralleriyle enerji ihtiyacının yüzde 3’ünü üreten Akenerji, iş hayatında cinsiyet eşitliğini güçlendirmek amacıyla yeni çalışmalarına devam ediyor. Akenerji, Professional Women’s Network’e (PWN İstanbul) kurumsal üye oldu. PWN İstanbul, kadınların iş hayatında sürdürülebilir bir şekilde var olmasını sağlamayı hedefliyor. 

AKENERJİ YÖNETİCİLERİNİN YÜZDE 42’Sİ KADIN 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Akenerji Genel Müdürü Serhan Gençer, “İş hayatında cinsiyet dengesi ile fırsat eşitliğini bir şirket politikası olarak benimsiyoruz. Bu konuda çalışan sivil toplum kuruluşlarına aktif olarak desteklerini sürdüreceğiz. İş hayatında cinsiyet dengesine ulaşmayı hızlandırmak gibi önemli bir vizyonla hareket eden Professional Women’s Network’e kurumsal üye olarak destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Akenerji olarak genel merkezimizde yüzde 42’lik kadın yönetici oranını yakaladık. Oranımızın da konuyu ne derece içselleştirdiğimizi anlatması bakımından kıymetli buluyoruz. Fırsat eşitliği konusundaki bu hassasiyetimizin, PWN İstanbul gibi kurumlarla yaptığımız iş birlikleriyle daha da güçlenmesini ve bu vesileyle toplumumuza katkı sunabilmeyi umut ediyoruz” dedi. 
 

YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını