ABB Elektrifikasyon ücretsiz dijital çözümler sunacak

ABB Elektrifikasyon, bu zorlu dönemde müşterilerine destek olabilmek için 2020 yılı boyunca ücretsiz olarak dijital çözümler sunacak.

ABB Elektrifikasyon ücretsiz dijital çözümler sunacak
Robot Zirvesi

ABB Elektrifikasyon, sağlık merkezleri, kamu hizmetleri, endüstriyel ve ticari yapılara destek olunması adına, teknoloji liderinin sunduğu yazılım çözümlerine 2020 yılı boyunca ücretsiz olarak erişilebilecek.

ABB Elektrifikasyon, kritik sağlık uygulamalarındaki Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS) için uzaktan izleme ve tanılamadan başlayarak güç şebekeleri, ticari ve endüstriyel tesisler için enerji ve bina yönetimi çözümle-rine varıncaya dek kritik altyapı ihtiyaçlarını karşılayan araçlar sunuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ABB Elektrifikasyon Birim Başkanı Tarak Mehta: “Tüketicilerimizin böylesi bir zamanda yüz yüze geldiği zorluk-ların farkındayız. Bu yüzden operasyonel açıdan daha istikrarlı olup tasarruf sağlayabilmeleri adına onlara yardım etmeye devam edeceğiz. Birçok farklı sektörün yaptıkları işlerin önemi göz ardı edilemez ve biz de 12 ay boyunca tüm ücretlerden feragat ederek mümkün olduğunca fazla tesisin çözümlerimizle fayda elde etmelerini istedik. An itibariyle, güvenilir enerji dağıtımı özellikle hastaneler ve sağlık uygulamaları bakımından kritik konumda.” 

ABB’DEN İUPSGUARD ÇÖZÜMÜ 

Hastaneler ve tıbbi tesisler, gerekli enerjinin güvenilirliğini sağlamak için ABB’ye veya herhangi bir üçüncü markaya ait UPS’leri uzaktan izleme imkanından faydalanabiliyor. ABB ayrıca ABB Ability MarketplaceTM web sitesi üzerinden tesislerin verimliliğini ve güvenliğini artırmak amacıyla tasarlanmış çözümleri de üc-retsiz olarak sunuyor. Bu çözümler sayesinde iş gücü en aza iniyor ve kritik faaliyetler devam edebiliyor. 

ABB’nin ücretsiz olarak sunduğu yazılımlar aşağıdaki gibidir:

-    ABB AbilityTM Electrical Distribution Control System (EDCS), tesislerin işletme maliyetlerinde yüzde 30'a kadar tasarruf sağlamasına yardımcı olabilecek bir dijital enerji yönetim platformu

-    ABB AbilityTM Backup Management for electrical systems– DataCare, koruma ve kontrol rölele-ri ile ilgili teknik bilgilerin rahat bir şekilde paylaşılmasını sağlayan bir platform. Bu, bir tesisin plan-lanan test / bakıma denk gelecek şekilde yenileme çalışmalarını planlamasını sağlayarak operas-yonel verimliliği en üst düzeye çıkarır.
Bunlara ek olarak ABB, uzaktan yönetim imkanı sayesinde güvenliği artıran üç yeni ticari bina otomasyon çözümü (myBuildingsPortal üzerinden erişilebilir) için de ücretleri askıya alıyor:

-    Building Care Service ve DALI Manager. Building Care Service, müşterilere binaları hakkında eksiksiz bir genel bakış ve denetim imkanı sunan IoT Dashboard Sunucusu için tam erişim verilmesi an-lamına gelir. DALI Manager ise IoT Dashboard Sunucusu üzerinden DALI acil aydınlatma sistemle-rinin tam denetimini sağlar.

-    SmartIP VideoControl portföyü için Video Akışı ve Depolama; Bina operatörlerinin ABB kapalı devre güvenlik kameralarından gelen video akışlarını uzaktan izleyebilmesini sağlar. Ayrıca video akışı online olarak depolanabilir ve daha sonra tekrar izlenebilir.

-    SmartIP AccessControl portföyü için Uzaktan Kilit Açma; Bina operatörlerinin elektronik kapı ki-litlerini uzaktan açmalarını sağlayarak, acil durumlarda erişime ihtiyaç duyulması halinde anahta-rın fiziksel olarak teslim edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırır.  
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 09:30
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını