200 MW’LIK GES İÇİN İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTILAR

DBE Holding iştiraki DBE Enerji ile Siemens markası olan Kaco, yurt içi ve yurt dışı yatırımlarında kullanılmak üzere 200 MW’lık güneş enerjisi santralleri yatırımı için iş birliğine imza attı.

200 MW’LIK GES İÇİN İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTILAR
Endüstrideara

Siemens'in iştirakı KACO New Energy firması ile yenilenebilir enerji sektörünün öncü firmalarından DBE Enerji arasında, 200 MW’lık güneş enerjisi santralleri (GES) yatırımı konusunda iş birliğine gidildi. Anlaşmanın imza töreni, DBE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar, Siemens-Kaco Global Satış Müdürü Nedret Ünlü ve Siemens Satış Müdürü Saim Hacıağaoğlu katılımıyla gerçekleşti.

312 BİN TON KARBONDİOKSİT SALINIMININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

DBE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar, anlaşmanın ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Yurt içi ve yurt dışı yatırımlarımızda kullanılmak üzere tamamı Siemens'e ait olan KACO New Energy GmbH firmasıyla imzaladığımız anlaşma neticesinde 200 MW'lık güneş enerjisi santralleri için teknolojik olarak en gelişmiş komponentlere sahip olan Blueplanet 165.0 TL3 inverter serisini kullanacağız. Projelerimizin tamamı hayata geçtiğinde 200 MW’lık GES yatırımı ile 136 bin hanenin elektrik ihtiyacı yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmiş olunacak ve 312 bin ton karbondioksit salınımının önüne geçilecek. Ayrıca 24 milyon adet ağaç doğaya kazandırılmış olunacak" dedi.

Anlaşmanın her iki taraf için de verimli olmasını dileyen Siemens-Kaco Global Satış Müdürü Nedret Ünlü de anlaşma ile hem ülke ekonomisine hem de sektöre büyük katkı sunulacağını anlattı. 

 


 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2022, 09:41
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını