TÜSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI ORHAN TURAN OLDU

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerinden TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

TÜSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI ORHAN TURAN OLDU
Enerji Zirvesi

Global bir marka olma gayesiyle altı kıtadaki 75’in üzerinde ülkede yalıtım sektörünün ileri gelen şirketlerinden birisi olan ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türkiye’nin ileri gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu TÜSİAD’ın 29 Mart 2022’de düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanı görevine seçildi. Turan, 1971 senesinde kurulan TÜSİAD’ın 20’nci başkanı oldu. 

İş yaşamının dışında 30 senedir sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Orhan Turan, 1993 senesinde faaliyetlerine başlayan Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) kurucu üyeleri bulundu. 1997-1999 seneleri arasında İZODER Yönetim Kurulu Başkanı olan Turan, 2007-2011 seneleri arasında iki dönem Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. Turan, 2018-2022 yılları arasında TÜRKONFED’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirdi. 18 senedir TÜSİAD üyesi olan Orhan Turan bu süreçte TÜSİAD’ın yönetim kurullarında ve Denetleme Kurulu’nda görev yaptı. İş dünyası ve sektörel derneklerin yanı sıra farklı alanlardaki STK’lara da katkı sunan Turan, Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı (ISKAV) Mütevelli Heyeti Üyesi, TEMA Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Üyesi ve Yanındayız Derneği Kurucu Üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını