banner1322
x

TAYSAD'a yeni genel sekreter

Türkiye’de 450’yi aşkın üyesi ile Türk otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi durununda olan Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nde (TAYSAD) üst düzey bir atama gerçekleşti.

TAYSAD'a yeni genel sekreter
Endüstrideara

Ford Otosan’da Satınalma Müdürlüğü görevinden sonra Otokar A.Ş.’ye Satınalma Direktörü olarak atanan, sorasında ise Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevini üstlenen Metin Karadaş, TAYSAD Genel Sekreterliği görevine getirildi. Karadaş, 2006-2012 döneminde TAYSAD Denetleme Kurulu’nda görev alan ve 2013 yılndan beri TAYSAD Genel Koordinatörlük görevini başarıyla devam ettiren Süheyl Baybalı’dan Şubat ayı itibariyle bayrağı teslim aldı.

Yarım asra yakın geçmişi ve toplam 456 üyesiyle Türk otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi durumunda olan Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Genel Sekreterlik görevine Metin Karadaş atandı TAYSAD’daki görevine Şubat itibariyle başlayan Karadaş, Türkiye’nin stratejik öneme sahip iş kolları arasında yer alan otomotiv sektörüne, TAYSAD çatısı altında hizmet edecek olmaktan dolayı büyük onur ve heyecan duyduğunu dile getirdi. TAYSAD’da devamlılığın esas olduğunun altın çizden Karadaş, “TAYSAD, 42 yıllık geçmişi ve 200 binden fazla kişiye istihdam sağlayan 456 üyesi ile otomotiv sektörünün üst üste 14. kez ihracat lideri olmasında büyük bir paya sahip. Derneğimizin bugüne kadar tüm paydaşları ile yürüttüğü işbirlikleriyle sağladığı katkının artarak devam edeceği kanaatindeyim. Bu amaçla TAYSAD’ın, ‘yeni teknolojilere uyum’, ‘güçlü ve rekabet edici tedarik sanayi’, ‘daha çok ihracat’, ‘ana sanayi ile daha yakın işbirliği’ konularındaki hedeflerine ulaşması adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Otomotiv sektöründe 20 senelik tecrübe

Üniversite öğrenimini 1997 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nde bitirenKaradaş, iş yaşamına 1999 senesinde Ford Otosan’da Satınalma Uzmanı olarak adım attı. Çalışmalarına 2003-2004 yıllarında Ford İngiltere’desürdüren Karadaş, daha sonra ise Ford Otosan’da Satınalma Müdürlüğü görevine getirildi. 2016 yılında Satınalma Direktörü olarak Otokar A.Ş’ye transfer olan Karadaş, 2018-2019 yıllarında ise Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevine getirildi. Evli ve bir çocuk babası olan Karadaş, otomotiv sektöründeki çalışmalarını TAYSAD Genel Sekreteri olarak sürdürecek.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını