SHELL & TURCAS DA ÜST DÜZEY ATAMA

01.08.2021 itibarıyla Shell & Turcas Perakende Satışlar Yatırımlar Direktörü olan, Shell bünyesinde 15 seneden beri önemli görevler üstlenen Mehmet Ünal, daha önce Madeni Yağlar Genel Müdürü olarak çalıışyordu.

SHELL & TURCAS DA ÜST DÜZEY ATAMA
Endüstri 40 Zirvesi

Yeni görevinde Ünal, Shell & Turcas’ın stratejisi doğrultusunda sürdürülebilir büyüme hedefiyle yatırımların sürdürülmesinde, ürün ve hizmet portföyünün farklılaşan ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geliştirilmesinde önemli bir liderlik rolü üstlenecek.

2006 senesinde Shell & Turcas bünyesine katılan Mehmet Ünal, 2010 senesine kadar Perakende Satışlar İstanbul Bölge Müdürü olarak çalıştıktan sonra, Shell Ukrayna'ya satış artışı konusunda Proje Lideri olarak atandı. 2011 senesinde Perakende Satışlar Operasyon Müdürü görevini üstelenen Mehmet Ünal, iş yapış şekillerini yeni projeler ile basitleştirerek perakende satışlarda operasyonel mükemmelliyetin artmasına ve bu sayede artan müşteri memnuniyeti ile pazar payının yükselmesine katkı sağladı. Türkiye’deki Operasyon Müdürlüğü görevinin sonrası, 2013 yılında Shell Bulgaristan’a Satış Müdürü olarak geçiş yapan Ünal, Bulgaristan’da yeniden yapılanmayı sağlayarak müşteri odaklı bir strateji ile ciddi anlamda bir büyüme ve pazar payında katı sağladı. Ayrıca istasyon marketlerindeki stratejinin değişimine katkıda bulunarak, Shell Bulgaristan’ın ek karlılık sağlamasında ve yeniden yapılanmasında anahtar  rol üstlendi. Bu başarısını takiben 2015 senesinde Türkiye’ye dönüş yaparak Shell & Turcas Filo Çözümleri Direktörü olarak görevini alan Ünal, filo çözümlerinde müşteri ve büyüme odaklı bir strateji uyguladı. Her türlü piyasa koşulunda kalıcı büyümeyi sağlamanın yanı sıra Shell & Turcas’ı sektöründe farklı kılacak Shell Filo Platform, Shell Pratik Kart, Shell Yol Hizmetleri gibi müşteriye değer yaratan ürünlerin sunulmasın öncülük etti. 2020’de ise Shell & Turcas'ın Madeni Yağlar Genel Müdürlüğü görevine getirilen Ünal, Shell’in Türkiye’deki madeni yağlar sektöründeki öncü konumunun güçlenmesinde önemli faydalar sundu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olan Mehmet Ünal sonrasında Indiana Üniversitesi'nden MBA diplomasını aldı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 22:01
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını