SANDOZ MALEZYA VE SİNGAPUR’A TÜRK KADIN YÖNETİCİ

Sandoz Türkiye Reçeteli İlaçlar İş Birimi Direktörü olarak çalışan Pelit Duman, Sandoz Malezya ve Singapur Genel Müdürlüğü'ne getirildi.

SANDOZ MALEZYA VE SİNGAPUR’A TÜRK KADIN YÖNETİCİ
Endüstri 40 Zirvesi

Sandoz tarafından yapılan açıklamaya göre, Sandoz, insanların yaşam kalitesini artıracak ve ömürlerini uzatacak yeni yollar keşfetmek için uğraşıyor. Çeşitlilik ve dahil etme hedefli yenilikçi İK uygulamaları ve kadın çalışanların gerçek potansiyellerine ulaşmalarına katkı sağlayan Global Lider Kadınlar Ağı projesiyle Sandoz, çalışanlarına lokal ve global seviyelerde önemli olanaklar sağlıyor.

Çok genç yaşta özverili çalışmalarıyla başarıyı yakalamış, Sandoz Türkiye Reçeteli İlaçlar İş Birimi Direktörü olarak çalışan Pelit Duman, Sandoz Malezya ve Singapur Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Pelit Duman, Sandoz Türkiye'den yurt dışına atanan ilk kadın genel müdür oldu. Duman, görevini Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan yürütecek.

Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü 2005 senesinde bitiren Pelit Duman, daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi'nde MBA yüksek lisansını tamamladı. Profesyonel iş yaşamına Abdi İbrahim ilaç firmasında Tıbbi Tanıtım Uzmanı olarak adım atan Duman, 2007 senesinde perakende sektörüne geçerek Metro Cash & Carry ve Leroy Merlin'de pazarlama ve kategori yönetimi alanlarında görev yaptı. 2012 senesinden itibaren Sandoz Türkiye'de sırasıyla Ürün Müdürü, Kıdemli Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü, İş Birimi Direktörlüğü'yle beraber vekaleten İş Mükemmeliyet Direktörlüğü görevlerini yerine getiren Duman,  daha sonra Sandoz Reçeteli İlaçlar İş Birimi Direktörlüğü görevini üstlendi. Aynı zamanda sertifikalı profesyonel bir eğitim koçu olan Duman, genç yeteneklerin gelişimine katkı sunmak amacıyla şirket içinde tüm fonksiyonlarda mentorluk yaptı. İngilizce, Rusça ve Fransızca dillerini bilen Duman, evli ve 1 evlat sahibidir.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Pelit Duman, yeni görevinden ötürü duymuş olduğu heyecanı paylaşarak, şöyle konuştu: 

"2012 yılından bu yana sağlık alanında öncü, kadın çalışanlarını kariyer hedefleri doğrultusunda her zaman destekleyen bir markanın parçası olmaktan gurur duyuyorum. Sandoz Türkiye'deki görev sürem boyunca ekibimle birlikte birbirinden değerli, çok başarılı projelere imza attık. Sorumlu olduğumuz kardiyoloji, solunum, diyabet ve gastroenteroloji gibi tedavi alanlarında yürüttüğümüz farkındalık çalışmaları, hastalar ve hekimlerin ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz inovatif çözümler ve özellikle pandemi döneminde hayata geçirdiğimiz dijital uygulamalarla sektörde fark yarattığımızı düşünüyorum. Yeni görevimde de sorumlu olduğum ülkelerde aynı heyecanla çalışmalarımı sürdürmeye devam edeceğim. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını