OMÜD’DE YENİDEN BUĞRA SÜKAN DÖNEMİ

OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği’nin 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun bir katılımla yapıldı. Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Sükan, ikinci defa başkan seçilerek güven yeniledi.

OMÜD’DE  YENİDEN BUĞRA SÜKAN DÖNEMİ
Endüstri 40 Zirvesi

Ambalaj sektörünün ilk meslek kuruluşlarından olan OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği Genel Kurulu toplantısı 24 Şubat 2022 Perşembe günü geniş bir katılımla yapıldı. Genel kurulda OMÜD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Sükan oy birliğiyle tekrardan başkan olarak seçildi.

Ambalaj sektörünün ilk meslek kuruluşlarından olan ve yürüttüğü çalışmalarla sektörde değer değer katan işlere damgasını vuran OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği’nin genel kurulu gereçkleştirildi. OMÜD Genel Kurulunda yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına ikinci kez Buğra Sükan getirildi. OMÜD asil ve sempati üyeleri ile sektör paydaşlarının katıldığı toplantıya sektöre uzun  zaman emek sarf etmiş duayen yöneticiler ve eski Başkanlar da katıldı. 

‘’EN ÇOK TERCİH EDİLEN AMBALAJ ÇÖZÜMÜ OLARAK KONUMLANACAĞIZ’’

Son faaliyet döneminde yapılan çalışmaları anlatan Buğra Sükan, pandemi dönemini dernek faaliyetleri açısından en verimli olacak şekilde geçirdiklerini, oluklu mukavva sektörünün sesini daha fazla duyurmak amacıyla OMÜD’ü Türkiye’de ve Dünya’da referans noktası haline getirmekle ilgili çalışmaları sürdüreceklerini belirtti. Sükan ‘‘Yeni dönemde yönetim kurulu olarak derneğin temsil oranını daha da artırmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirliğin, Avrupa Yeşil Mutabakatının, döngüsel ekonominin önem kazandığı günümüzde sektörümüzün bu alandaki üstün özelliklerini tüm ilgili taraflara anlatarak oluklu mukavvanın en çok tercih edilen ambalaj çözümü olmasını sağlamak öncelikli hedeflerimiz olacak. Sektörümüzle ilgili dünyada, özellikle FEFCO’da (Avrupa Oluklu Mukavva Sanayicileri Federasyonu) yapılan çalışmaları yakından takip edip benimseyerek dernek olarak sektörümüzün gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

SEKTÖRDE YÜZDE 10 BÜYÜME BEKLENİYOR

Ambalaj sektörüne yönelik güncel verileri de paylaşan Sükan, “Oluklu mukavva sektörü olarak 2021 yılını yaklaşık olarak yüzde 12 büyüme ile kapattık. Yine geçen sene gerçekleşen toplam rakamlara baktığımızda, üretimin 3 milyon ton ve 5,6 milyar metrekare seviyelerine ulaştığını görüyoruz. Sektörün 2021’deki toplam cirosu ise 30 milyar TL’yi buldu. Sektör olarak 2021 yılında Türkiye’nin GSMH büyümesinin 3-4 puan üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik. Oluklu mukavva sektörü olarak şu andaki kurulu kapasitenin yüzde 80’ini kullanarak ihtiyacı karşılıyoruz. Sektördeki yatırımlar artan talebe paralel olarak devam ediyor. 2022 yılında sektörün yaklaşık olarak yüzde 10 oranında bir büyüme gerçekleştireceğini öngörüyoruz” dedi. 

İŞ HAYATINDA SAMİMİYETİN ROLÜ BÜYÜK

OMÜD’ün 18. Olağan Genel Kurul toplantısına konuk konuşmacı olarak katılım gösteren Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iş hayatındaki samimiyetin önemine vurgu yaptı. Profesyonel hayatta çalışanlarla bağ kurulması gerektiğini ifade eden Ağırdır, “Günümüzde iş süreçlerinde farklı bir senaryo ve hikaye ile ilerlenmesi gerekiyor. Çalışanların kendilerini şirketlerle aile gibi hissetmeleri bütün taraflar için olumlu sonuçlar doğuruyor. Kurumların başarılarının temelini artık bu anlayış oluşturuyor. İnsanların gayretlerini yeniden tesis etmek ve ortak bir gelecek yaratmak hem çalışanlar hem de kurumlar için göz ardı edilmemesi gereken en önemli noktadır” şeklinde konuştu.  
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını