ING Türkiye'de önemli transfer

ING Grubu Kurumsal Firmalar, Uluslararası Müşteriler EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı olarak göreve getirilen Yüksel, bu görevde çalışmalarını Frankfurt'ta sürdürecek.

ING Türkiye'de önemli transfer
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - ING Türkiye Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Hakan Yüksel, ING Grubu Kurumsal Firmalar, Uluslararası Müşteriler EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı olarak atandı.

ING tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Alper Hakan Yüksel’in global üst yönetime transferinde, ING Türkiye’nin kurumsal bankacılık alanında göstermiş olduğu odaklılık, koordinasyon ve başarı etkili oldu.

Yüksel, ING Grubu Kurumsal Bankacılık'ın EMEA Bölgesi'ndeki 24 ofisi aracılığıyla ING müşterilerinin uluslararası işlerini destekleyecek. 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla yeni görevine başlayacak olan Yüksel, bu görevde çalışmalarını Frankfurt'ta sürdürecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, Alper Hakan Yüksel’in global yönetime transferinden ötürü duymuş olduğu memnuniyeti aktararak, şöyle konuştu:

"ING Grubu bünyesinde kurumsal bankacılığın geliştirilmesi hedefiyle oluşturulan yeni bir pozisyona Türkiye'den atama yapılmış olması bizi gururlandırdı. ING Türkiye'de çalışanlarımız, grup içinde farklı ülkelerde çalışmaları için önemli fırsatlar buluyor. ING Türkiye, bugün global roller için yetenek havuzu haline gelmiş durumda. Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcımız Alper Hakan Yüksel’in de bu paralelde global bir sorumluluk üstlenmiş olmasından memnuniyet duyuyor, kendisine başarılar diliyorum."

ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünü bitiren olan Alper Hakan Yüksel, Işık Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansından sonra özel bankalarda çeşitli pozisyonlarda çalıştı ve 2015 senesinde ING Türkiye ekibine dahil oldu.

28 senelik bankacılık tecrübesine sahip deneyimli bir profesyonel olan Yüksel, yaptığı çalışmalarla ING Türkiye’nin yerel pazardaki lider uluslararası oyunculardan birisi haline gelmesine katkı sağlayan kurumsal bankacılık biriminin büyümesinde önemli rol oynadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 16:23
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler