banner1339
x

GÜROK GRUBU’NDA ÜST DÜZEY ATAMA

Gürok Grubu’nda CTO görevine Kurtuluş Yavuz getirildi.  Kariyeri boyunca birçok şirketin dijital dönüşüm yolculuğuna öncülük eden Kurtuluş Yavuz’u CTO olarak bünyesine kattı.

GÜROK GRUBU’NDA ÜST DÜZEY ATAMA
Robot Zirvesi

1948 yılında kurulan ve faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan atan Gürok Grubu, 2021 yılında Fortune Türkiye tarafından “Geleceği Şekillendiren Teknoloji Liderleri 2021” ödülüne layık görülen Kurtuluş Yavuz’u Bilgi Teknolojileri Grup Direktörü (CTO) görevine getirdi. Gürok Grubu’nun çatısı altında; dünyanın en büyük 5. sofra camı markası LAV, cam ambalaj üreticisi GCA, Gürok Kiremit, turizm sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesiyle Ali Bey Hotels & Resorts, ultra lüks segmentte yer alan JOALI Maldives ve JOALI BEING, yapı sektöründe ise Lapis Yapı markaları yer alıyor. 

Yavuz, 1995 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına Armada Bilgisayar Sistemleri’nde Bilgi Teknolojileri Proje Mühendisi olarak 1995 yılında başlayan Yavuz, 1997-2012 yılları arasında Roche’da Bilgi Teknolojileri Koordinatörü̈, 2012-2017 yılları arasında Eczacıbaşı Sağlık Grubu’nda Grup IT Direktörü & Dijital Dönüşüm Lideri olarak görev aldı. Büyük ölçekli çok uluslu organizasyonlarda başarılı dijital dönüşüm yolculuklarına öncülük eden Kurtuluş Yavuz, 2017 yılından itibaren Tekfen Holding’de CIO olarak görev yapmış Tekfen Dijital Dönüşüm Programını başlatarak liderliğini yürütmüştür. Kurtuluş Yavuz’un uzmanlık alanları dijital dönüşüm, değişim liderliği, endüstri 4.0, dijital pazarlama, girişimcilik ve inovasyon konularıdır.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını