BSH GRUP’TA ÖNEMLİ ATAMA

Elektrikli ev aletlerinde Avrupa’nın lider markası olan BSH Grup Şirketi’nde Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği (COO) görevine Lars Schubert getirildi. Halen Teknolojiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği (CTO) görevinde yer alan ve Çin'deki BSH ofisinin yönetim kurulu üyesi de olan Schubert, 1 Nisan 2022 itibarıyla yeni görevine başlayacak.

BSH GRUP’TA ÖNEMLİ ATAMA
Robot Zirvesi

BSH Grup şirketinin Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (COO) görevine Lars Schubert getirildi. Schubert, 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren üretim, geliştirme, inovasyon alanlarıyla birlikte Kurumsal Teknoloji ile Global Tedarik alanlarının sorumluluğunu üstlenecek.

1995 senesinden beri BSH’de çeşitli görevlerdeyer alan Schubert, şirketi de çok yakından biliyor. Chemnitz-Zwickau Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra BSH’nin Traunreut, Almanya’daki lokasyonunda Yüzey Teknolojisi ve Analitik Departmanı’nda mühendis olarak çalışmaya başladı. BSH adına ilk yurtdışı görevinde ABD'ye gitti, New Bern, North Carolina'da ki ırın fabrikasının sorumluluğunu üstlendi. Onları; Almanya ve diğer ülkelerdeki üretim, ürün geliştirme ve üretim yönetimi alanlarında çeşitli idari görevler izledi. Schubert 2016 senesinde BSH adına Nanjing, Çin’e gitti. 2019’dan beri Çin bünyesinde Teknolojiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini icra ediyordu. 52 yaşındaki Schubert, mart ayı sonunda görevinden ayrılacak olan Dr. Silke Maurer'in yerini alacak. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını