Boğaziçi Ventures’e yeni ortak…

Girişimci şirketleri desteklemek ve Türkiye’deki yerli ve milli teknolojileri üretmek adına kurulan şirketleri geliştirmek adına kurulan Boğaziçi Ventures’e yeni ortak katıldı.

Boğaziçi Ventures’e yeni ortak…
Enerji Zirvesi

Boğaziçi Ventures, şirket satışları gerçekleştiren girişimcilerin teknoloji alanındaki girişimlerini desteklemek ve yerli ve milli teknolojilerde faaliyet gösteren şirketlere yatırımlar yapmak, bunun yanı sıra çok yönlü destekleri ile uluslararası iş birlikleri düzenleyerek Türkiye’de doğan küresel başarılar geliştiren şirketleri geliştirmek üzere kuruldu. Teknoloji konusunda bu denli yoğun destek çalışmaları yürüten Boğaziçi Ventures’e yine teknoloji alanında yatırımlar gerçekleştiren ve girişimcilik sektörüne bir hayli aşina olan Kenan Çolpan ortak olarak katıldı.

KENAN ÇOLPAN KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Kenan Çolpan, profesyonel iş hayatını 25 yıldır sürdürmektedir. Kendisi de bir girişimci olan Çolpan, kişisel olarak 23 teknoloji alanındaki girişime bireysel olarak yatırım yapmıştır. 2013’ten beri İTÜ Teknokent’te CEO olarak yalnızca yatırımcı değil bir yandan da mentörlük görevi yürüten Çolpan, her sene binlerce başvurunun geldiği programlarda jüri üyeliği yapmaktadır. Projeleri İTÜ Teknokent’te jüri üyeleri tarafından onaylanan proje sahiplerine yol gösterme konusunda da katkı sağlayan Çolpan aynı zamanda DEİK, İsviçre Ticaret Odası, Kitlesel Fonlama Derneği, İTÜ Vakfı, Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği ve YGA gibi birçok farklı STK’da üst düzey pozisyonlarda görev almıştır.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 09:16
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler