Ankutsan Kurucu Ortağı Rüstem Kesgi’nin iş gündemi…

Üretimde ve ihracatta atılım sürecine girdik

Ankutsan Kurucu Ortağı Rüstem Kesgi’nin iş gündemi…
Endüstrideara

Mevcut üretim tesislerine, 2018 yılında İstanbul Çerkezköy'ü ekleyeceklerini söyleyen Ankutsan Kurucu Ortağı Rüstem Kesgi; "Beşinci üretim tesisinin inşasına 2019’da başlamayı öngörüyoruz" dedi. 
Ankutsan Ortağı Rüstem Kesgi, Ankutsan’ın ihracat yaptığı ülke sayısını 29’a çıkarırken, 5’inci üretim tesisinin inşasına ise 2019’da başlamayı öngördüğünü belirterek üretimde olduğu gibi ihracatta da bir atılım sürecine girdiklerini söyledi.
Oluklu mukavva sektöründe faaliyet gösteren Ankutsan, üretim tesislerine, 2018 yılında İstanbul Çerkezköy'ü de ekleyecek ve aynı zamanda orta vadede entegre kağıt fabrikası kurma planları yapıyor. Kesgi, Ürdün’de bayilik anlaşması yaptıklarını deneme ürünlerinin beğenilmesiyle yeni siparişlerin gelmeye başladığını belirterek açıklamalarına şu ifadelerle devam etti: "Antalya fabrikamız için yeni makina yatırımlarına start verdik, makina parkuruna ilaveler ve iyileştirmeler yaptık, Mersin tesisinde de benzer şekilde ek makina yatırımı daha gerçekleştirdik. Bu iki tesisimizde yüzde 100 kapasite kullanımıyla üretime devam ediyoruz. 2017 Ocak'ta faaliyete geçen Ankara tesisimizde ise çok başarılı bir ilk yıl performansı geçirdik ve 2018'de bu fabrikamızı da tam kapasite kullanımına ulaştırmayı planlıyoruz. Yurtdışında fabrika yatırımı için yürütülen fizibilite çalışmalarımızın sonuna yaklaştık ve yatırıma başlamayı hedefliyoruz. Yüksek navlun fiyatları ticarete engel teşkil ediyor ve bu ürün bedelinin yüzde 30'unu oluşturuyor. Bizim sektörümüz için bu rakam yüzde 15 seviyesini geçmemeli. Liman imkanlarının kesinlikle geliştirilmesi gerekiyor." 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler