banner1322
x

ANGEL EFFECT’İN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA GÖKHAN AKAR GETİRİLDİ

Melek yatırım platformu olan Angel Effect’in Genel Kurul toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Onicorn Teknoloji CEO’su Gökhan Akar seçildi.

ANGEL EFFECT’İN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA GÖKHAN AKAR GETİRİLDİ
Endüstri 40 Zirvesi

2019 senesinin Ekim ayında melek yatırım platformu olarak kurulan Angel Effect’in Genel Kurul toplantısını yapıldı. Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı  Onicorn Teknoloji CEO’su Gökhan Akar olarak belirlenirken, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ise Mentoro Kurucu Ortağı ve Platform Direktörü Başak Tulga Önen seçildi. Yönetim Kurulu Üyeleri ise Angel Effect Kurucu Ortağı & Startup Mentoru Cem Önce ve Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar oldu.

HEDEF SENE SONUNA KADAR YATIRIM YAPILAN ŞİRKET SAYISINI 12’YE ULAŞTIRMAK

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Angel Effect Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar, şöyle dedi: “Önümüzdeki dönemde kuruluş felsefemize bağlı kalarak, zengin insan kaynağımızla birlikte, girişim ekosisteminin tüm paydaşlarına değer katmaya, girişimlerin yüksek etkili mentorluk ve iş ağı desteği alabileceği melek yatırım platformu olmaya devam edeceğiz. Yıl sonuna kadar yatırım yaptığımız şirket sayısını en az 12’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”

15 AYDA 106 ÜLKEDEN 2 BİNDEN FAZLA BAŞVURU 

Angel Effect Yönetim Kurulu Üyesi olan Cem Önce ise “15 ay önce hayata geçirdiğimiz melek yatırım platformu Angel Effect olarak bugüne kadar 106 ülkeden 2 binin üzerinde başvuru aldık. Yatırım yaptığımız Ekmob ve Clotie’nin ikinci yatırım turlarına öncülük ettik” dedi. Yatırım yapacakları şirkette özellikle mevcut bir problemin çözümü olup olmadığına dikkat ettiklerinin altını çizen Akar, “Yüksek etkiye sahip girişimler üretecek bir ekosistem geliştirmek amacıyla sadece Türkiye’deki değil, yurt dışındaki girişimler de yakın markajımızda. Bir yandan yurt dışındaki girişimlere yatırım yapmanın yanında bilgi ve yetenek süreçlerini yönetirken, yurt içindeki yüksek etkili girişim sayısını da üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını