banner1322
x

trexAKADEMİ, fabrikasını geleceğe taşımak isteyenleri buluşturdu

trexAKADEMİ, MES Sistemlerini deneyimlemiş ve yüksek verimlilikler sağlamış sektör temsilcileriyle, fabrikasını geleceğe taşımak isteyenleri buluşturdu.

trexAKADEMİ, fabrikasını geleceğe taşımak isteyenleri buluşturdu
Endüstri 40 Zirvesi

trexAKADEMİ, Fabrikanı Keşfet adını verdiği organizasyonunu 7 Şubat’ta Bursa Hilton Convention Center’da gerçekleştirdi. Başta Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Sanayi 4.0, Akıllı Fabrikalar, Büyük Veri ve Nesnelerin İnterneti gibi konularını kapsayan MES Sistemlerini deneyimlemiş ve yüksek verimlilikler sağlamış olan sektör temsilcilerinin katıldığı organizasyon yoğun bir katılıma sahne oldu. Sektörün temsilcisi konumundaki konuşmacıların deneyimlerini paylaştığı organizasyonda katılımcılar fabrikalarındaki verimliliği en üst noktaya nasıl çıkarabileceklerini ilk ağızlardan öğrendiler. trexAKADEMİ çatısı altında görev alan MES mühendislerinin de katıldığı etkinlik trexDCAS Pazarlama Koordinatörü Furkan Işık’ın açılış konuşması ile başladı.

“ENDÜSTRİ 4.0’I AMAÇ DEĞİL ARAÇ OLARAK EDİNMELİYİZ”

İlk olarak söz alan Mert Yazılım Genel Müdürü İlhan Özdemir, Endüstri 4.0 ve Bileşenleri konusunda bilgi verdi. Özdemir, konuşmasında Almanya’nın 2020 yılına kadar Endüstri 4.0 yatırımları için şirketlere 40 milyar avro, AB’nin ise üye ülkelere 140 milyar avro destek vereceğini söyleyerek, Türkiye’nin Almanya’dan halihazırda 23 birim daha düşük maliyetle üretim yaptığını açıkladı. Almanya’da 150 şirketin 400 civarında Endüstri 4.0 odaklı proje yaparak destek aldığını, Japonya’nın ve Fransa’nın 80 civarında şirketle yine 170’şer proje gerçekleştirip destek aldıklarını vurguladığı konuşmasında, “Endüstri 4.0 araçlarını araç olarak edinmeliyiz, amaç değil. Yüksek verimlilik için kayıp buzdağlarını ortaya çıkarıp ona göre aksiyon almalıyız” dedi. 


“ERP Sistemlerinde MES’in yeri” başlıklı sunumunda EES ERP Genel Müdürü Kamil İrfan Erdoğan, duruş nedenlerini anında ilgili birime iletebildiklerini ve TREX sayesinde “yaptığını yaz, yazdığını yap” işlemini sağladıklarını söyledi. 

TOFAŞ Altyapı Müdürü İlhan Göksü, “Hatasızlaştırma Projelerinde MES’in Önemi ve Akıllı İstasyon 4.0” konulu sunumunda WCM sınıfında üretim yaptıklarını, 1 tek hat üzerinde duruşlar için 500 nedeni takip ettiklerini söyleyerek, TREX ile akıllı istasyon projesi ile sağladıkları kazanımları ve yakın dönemde hayata geçirmeye hazırlandıkları projeleri açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:15
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını