banner1322
x

Mitsubishi’den IIoT için MAPS 4

Mitsubishi, Sanayi 4.0 ve IIoT uygulamaları için sunulan yeni SCADA yazılım platformu MAPS 4’ü geliştirdi.

Mitsubishi’den IIoT için MAPS 4
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) – Sektörün; elektrik, elektronik ve otomasyon alanında, dünyanın sayılı oyuncularından Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0 ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) uygulamaları için yeni sunduğu SCADA çözümü olan MAPS 4’ü geliştirdi.

GÜNLÜK FAALİYETLERE KATMA DEĞER...

Mitsubishi Electric, Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel "Yeni yazılım süitimiz SCADA, MS Excel toplu konfigürasyon aracı gibi günlük faaliyetlere katma değer sağlayan özelliklere sahip” dedi.

Buna bağlı olarak da yeni inovatif çözümünün, bağlantı opsiyonlarının genişletilmesini, kullanıcı araçlarının çeşitlendirilmesini ve dahili fonksiyonların kapsamının arttırılmasını sağladığını kaydetti.

PROJE MÜHENDİSLİĞİ VE GELİŞTİRME MALİYETLERİNDE DÜŞÜŞ

Tolga Bizel, uygulamanın karmaşık olduğu durumlarda dahi fiziksel programlama ihtiyacının düşük tutulmasının sağlandığına belirterek, bu özellik sayesinde son kullanıcıların hem de sistem entegrasyon uzmanlarının rekabet düzeyinin artırılması açısından önemli bir avantaj sağladığını belirtti.

YENİ SCADA PROJESİ VE EXCEL...

Ve şu ifadeleri kaydetti "SCADA yazılım süitimiz, MS Excel toplu konfigürasyon aracı gibi günlük faaliyetlere katma değer sağlayacak özelliklerle donatılmış durumda. Mesela, bu araç Excel kullanıcılarının etiket veritabanları, oturum açma ve alarm tanımları dahil olmak üzere SCADA projesinin önemli bir kısmını sezgisel ve kullanımı kolay bir ortamda yapılandırmalarına imkân tanımakta. Bunun dışında, kullanıcı Excel’de bulunan çok sayıda kopyala/yapıştır ve toplu konfigürasyon özelliklerinden yararlanabiliyor." bilgilerini verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:08
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını