IDC, önde gelen veri bilimcilerini buluşturacak  

IDC Türkiye tarafından 11 Aralık'ta (yarın) gerçekleştirilecek 'Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Analitik ve Yapay Zeka Konferansı'nda bu alanlardaki son gelişmeler konuşulacak. 

IDC, önde gelen veri bilimcilerini buluşturacak  
EndüstrideAra - Haber Detay

Nesnelerin interneti, büyük veri, analitik ve yapay zeka konferansı; IDC Türkiye 2018, alanındaki öncü veri bilimcilerini bir araya getiriyor. 11 Aralık Salı günü (yarın) Hilton Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilecek olan konferansta üst düzey BT Yöneticileri ve Veri Bilimcileri, en son gelişmeleri tartışmaya hazırlanıyor. Etkinlikte, 200’den fazla katılımcı, insanları ve süreçleri yönetmede entegre yaklaşımlarla veri alanındaki güncel teknolojileri tartışacak. Türkiye’nin önde gelen veri bilimcilerinin deneyimlerini paylaşacağı konferansta, verinin saklanması, işlenmesi ve analizinde; hangi kilit faktörlerin dikkate alınması gerektiği konuşularak, sektörün geleceğine dair net bir bakışın sağlanması hedefleniyor. 

'ARTIRILMIŞ İNOVASYON' AŞAMASINA GEÇİLDİ 

Dijital dönüşümün ilk aşamasının 10-15 yıl önce bulut, mobilite, büyük veri/analitikle başladığını kaydeden IDC Türkiye Direktörü Nevin Çizmecioğulları, inovasyon hızlandırıcılar şeklinde ifade edilen kognitif sistem, yapay zekâ, robotlar başta olmak üzere IoT, 3D yazıcılar, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gibi teknolojilerle yeni yetenek ve uygulamaların hayata geçirildiğini açıkladı.  Dijital dönüşümde 'artırılmış inovasyon' şeklinde adlandırılan yeni bir aşamaya geçildiğini söyleyen Çizmecioğulları, organizasyonların üç temel hedefini; fiziksel ve sanal varlıkların tam ve kusursuz entegrasyonu başta olmak üzere verinin organizasyonlara yeni gelir kaynakları yaratması ile yüksek seviyede kişiselleştirilmiş servislerin düşük maliyetlerle müşterilere sunulabilmesi şeklinde açıkladı.  
 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 18:09
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler