banner1322
x

GÖRÜNTÜ İŞLEME TEKNOLOJİSİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK

Doruk’un Promanage Görüntü İşleme Teknolojisi, TÜBİTAK TEYDEB’in “Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye layık görüldü.

GÖRÜNTÜ İŞLEME TEKNOLOJİSİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK
Enerji Zirvesi

Dünya genelinde 300’den fazla fabrikanın dijital dönüşümünü gerçekleştiren Doruk’un Promanage Görüntü İşleme Teknolojisi, “TÜBİTAK TEYDEB 1501-Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında 24 ay süreyle desteklenecek.

PROGRAM NEYİ AMAÇLIYOR?

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Doruk Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Tülay Özden, programın; şirketlerin uluslararası rekabet güçlerinin ve ihracat kapasitelerinin artırılması, ortaklı Ar-Ge ve yenilik projeleri yapabilme yetkinliğinin kazandırılması, proje esaslı araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilikçilik faaliyetlerinin desteklenmesi, üniversite iş birliğiyle Ar-Ge ve yeni projeler yapabilme yetkinliğinin kazandırılması amacıyla oluşturulan bir program olduğu bilgisini verdi.

“DÜNYADAKİ İLK IOT TEMELLİ CİHAZIMIZ DESTEKLENMİŞTİ”

Geçmiş dönemde de TÜBİTAK TEYDEB ile iş birliklerinin ve aldıkları desteklerinin bulunduğunu söyleyen Özden, bu kapsamda dünyadaki ilk IoT temelli cihazlardan birini 1998 yılında desteklendiğini, bir proje olarak tasarlayarak ticarileştirdiklerini ifade etti.

Söz konusu ürünü geliştirip uluslararası korumalı patentini aldıklarını aktaran Özden, cihazı kullanarak 1999 yılında dünyadaki ilk otomatik üretim planlama (data analytics) yazılımlarından birini de yine aynı kapsamda tamamlayarak ticarileştirdiklerini ve sanayinin hizmetine sunduklarını belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 09:46
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını