banner1322
x

FACTORYTALK İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜME HIZ KATIYOR

Rockwell, işletmelerin dijital dönüşümünü basitleştirmek, ölçeklendirmek ve hızlandırmak amacıyla FactoryTalk InnovationSuite’e yeni yetkinlikler ekledi.

FACTORYTALK İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜME HIZ KATIYOR
Robot Zirvesi

Rockwell Automation, endüstriyel kuruluşların dijital dönüşümünü basitleştirmek, ölçeklendirmek ve hızlandırmak amacıyla PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite’ine yeni bir dizi yetkinlikler eklediğini duyurdu.

İlk lansmanın gerçekleştiği 2018'den beri InnovationSuite, 21 ülkede otomotivden ambalajlı tüketici ürünlerine, sağlıktan petrol ve doğalgaza ve ilaç sektörüne dünyanın en büyük şirketlerine başarılı şekilde yüksek katma değerli sonuçlar getirdi.

"SADELİK, ÖLÇEK VE ALAN UZMANLIĞINI KARŞILIYORUZ"

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Rockwell Automation Ürün Yönetimi Direktörü Arvind Rao, "Müşterilerimiz inovasyonu hızlandırdıkça, iş gücü verimlerini maksimize ettikçe ve operasyonları optimize ettikçe dijital dönüşüm ihtiyacı da hızla arttı. Sektör lideri partner ekosistemimizle birlikte, söz konusu yeni yetkinlikler müşterilerimizin sadelik, ölçek ve alan uzmanlığı gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmemizi sağlayan teknoloji ve çözümlerdeki liderliğimizi daha da güçlendiriyor." dedi.

FactoryTalk InnovationSuite sektörün tam entegre Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT), Edge’den buluta analitik, üretim yönetim sistemi (MES) ve artırılmış gerçeklik (AR) yetkinlikleri sunan ilk kapsamlı dijital dönüşüm yazılımı ve Connected Enterprise yolculuğu için bir gereklilik.  

Platform hızla geliştirmeyi, operasyona geçişi ve sonrasında yenilikçi çözümlerin küresel operasyonlara ölçeklendirilebilmesini de kolaylaştırıyor. 

"YENİDEN ÖLÇÜMLEMELERİNE DESTEK VERİYORUZ"

PTC Stratejik Ortaklıklardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Don Busiek ise konuyla ilgili olarak, “InnovationSuite çözümlerimizin yeni nesilleri üzerinde Rockwell ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kurumlara mevcut makroekonomik ortamda dijital dönüşüm hedeflerini yeniden kalibre etmelerine yardımcı olduğumuz için InnovationSuite’in üreticilerin çalışanlarını, ürünlerini ve proseslerini en kapsamlı ve verimli şekilde optimize etmelerinin yollarını sunduğunu ve yeni normalde daha dirençli olmalarını sağladığını net bir şekilde görüyoruz." diye konuştu.

Müşterilerin dijital dönüşüm önceliğine yardımcı olmak için tasarlanan yeni geliştirmelerden bazıları şöyle: 

IT/OT ENTEGRASYONUNU HIZLANDIRIYOR

Kısa bir süre önce tanıtılan  FactoryTalk® Edge Gateway operasyonel teknoloji (OT) verisinin doğruluğunu firmanın FactoryTalk® Smart Object yetkinliklerini kullanarak ve bağlamlayarak zenginleştiriyor. Bu verileri şirket genelinde kullanılabilecek içgörülere dönüştürebilmek için bilişim teknolojisi (IT) uygulamalarına haritalanabilen ve ihtiyaca göre kalibre edilebilen bir veri modeli paketi halinde sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft ile de iş birliğini genişlettiğini duyuran firma, bu güvenilir ve bütünleştirilmiş veri modellerini PTC’nin ThingWorx® IIoT Solutions Platformu ve Microsoft Azure IoT Hub ile entegre ederek Edge’den buluta dijital atikliği de hızlandırıyor. Firmanın ASEM’i satın almasıyla birlikte müşteriler en yeni endüstriyel donanım ve yazılım seçenekleri arasında daha geniş bir portföye erişebiliyor. 

VERİ HAZIRLIĞI İHTİYACINI YÜZDE 70 AZALTIYOR

FactoryTalk® Analytics proses mühendisleri, veri bilimcileri ve vatandaş veri bilimcileri gibi birçok konumdaki çalışan için yeni bir dizi veri bilimi yetkinlikleri sağlayarak, analitik veri hazırlığı ihtiyacını yüzde 70’e kadar azaltıyor.

Uçtan uca veri orkestrasyonu ve görsel veri modellemesi, açık yığın bağlantı, hazır analitik şablonları ve self-servis model kullanımıyla müşterilere dijital dönüşüm yolculuğu süresince tam donanımlı hizmet sağlıyor. 

İŞLETMEYE ALMA SÜRESİNİ YARIYA İNDİRİYOR

Rockwell Automation Digital Thread ürün tasarımcılarının, üretim mühendislerinin ve OEM tedarikçilerinin iş birlikli iş akışlarına sahip olmalarını mümkün kılıyor ve tasarım prosesini en baştan itibaren optimize ediyor.

Bu yaklaşım yeni ürün geliştirme süresini yıllardan aylara kısaltıyor. Ayrıca fiziksel uygulama öncesinde sanal bir ortamda performansı görmek ve optimize etmek, işletmeye alma süresini yarı yarıya kısaltıyor.

Veri modelleri tasarım fazında doğduğu için gelişmiş analitik uygulamalarında da otomatik olarak kullanılabiliyor ve yeni performans düzeylerine erişmek için yeni güçlü içgörülerin gücü kullanılıyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 08:29
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını