“Dijitalleşme ile süreçlerde değişim yaşanıyor”

Hobby Kozmetik Fabrika Direktörü Özgür Deniz Tatlıcı, dijitalleşmenin verimlilik artışı ve maliyet verimliliğinin yanı sıra birçok süreçte gözle görülür bir değişim ortaya çıkardığını ifade etti.

“Dijitalleşme ile süreçlerde değişim yaşanıyor”
Robot Zirvesi

Hobby Kozmetik Fabrika Direktörü Özgür Deniz Tatlıcı, dijitalleşmenin verimlilik artışı ve maliyet verimliliğinin yanı sıra birçok süreçte gözle görülür bir değişim ortaya çıkardığını ifade etti.

Tatlıcı, konuya ilişkin şöyle konuştu:

"Şirket olarak hacimsel anlamda her yıl büyüdüğümüz için dijitalleşen hatlarımızdaki çalışanlarımız, bu hatlarda kullanıcı ve operatör olarak çalışmaya devam ediyor veya yeni istihdam gereksinimi mevcut personellerimizden karşılıyoruz. Elbette, dijitalleşme beraberinde daha önceden tolere edilen proses girdi ve çıktılarındaki kusurları açık şekilde ortaya çıkartıyor. İyi bir planlama ve tecrübeyle bu kusurlar giderilerek dijitalleşme başlangıcında düşen verimlilik, planlamaya bağlı olarak kısa veya orta vadede giderilerek verimlilik artışı ve maliyet verimliliği sağlanıyor. Aynı zamanda dijitalleşme, çalışan yetkinliklerinin de arttırılması gereksinimini ortaya çıkarıyor ve bu değişime ayak uyduran kişiler yüksek performans gösterenler grubuna geçiş yapıyorlar. Dijitalleşmede sadece yatırım yaparak sonuç almayı beklemek anlamlı değil, bu durum iş yapış şekillerinin ve kontrol parametrelerinin de değişmesi ve yeni bakış açısının tüm ekip tarafından içselleştirilmesi anlamına da geliyor. İşe alımdan, girdi kontrol spektlerine, işletme eğitim ihtiyaçlarından, sarf malzemesi ve bakım onarım bütçe ve periyotlarına, altyapı gereksinimlerinden problem çözme tekniklerine kadar hemen hemen tüm süreçte gözle görülür bir değişim ortaya çıkıyor."
 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 08:34
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını