banner1339
x

CDT Bilgi Teknolojileri Mentor - Valor çözümlerini sundu

Günümüzde IoT ve siber-fiziksel sistemler gibi değerlerin hayatımıza dâhil olmasıyla yepyeni bir süreci gözlemliyoruz. 4. Sanayi Devrimi ya da Endüstri 4.0 olarak adlandırdığımız bu çağda, üretim ortamında her bir verinin toplanmasına ve iyi bir şekilde izlenip analiz edilmesine olanak sağlayan daha verimli iş modellerinin ortaya çıkacağı öngörülüyor.

CDT Bilgi Teknolojileri Mentor - Valor çözümlerini sundu
Robot Zirvesi

CDT Bilgi Teknolojileri’nin Türkiye pazarına sunduğu Mentor - Valor çözümleri Endüstri 4.0 entegrasyonunda önemli rol oynuyor. Valor çözümleri birbirinden farklı veri altyapısı kullanan, pek çok donanım ve yazılım çözümünün birbiriyle haberleşebilmesini sağlayan bir platform ve bu platform kullanılarak toplanan gerçek zamanlı verilerin değerlendirilmesiyle kendi kendini yöneten bir üretim sistemi sağlıyor.

PCB tasarım ve üretiminin yoğun olduğu tüm sektörlerden önde gelen kuruluşların tercih ettiği Valor çözümleri ‘üretim süreci entegrasyon platformu’ olarak; yazılım, donanım ve nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerini kullanarak üretim hattındaki bilgilerin anında kurumsal kaynak planlama sistemlerine aktarımından üretim hattı performans değerlendirmesine, üretim ve malzeme izlenebilirliğinin artırılmasından kalite kontrol süreçlerinin kolaylaştırılmasına imkan sunuyor.

Valor çözümlerinin PCB üreten firmalar için benzersiz bir çözüm olduğunu belirten CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, bu benzersizliği sektörde kullanılan pek çok donanım ve yazılımın entegrasyonunu sağlamaya yönelik hazır bir platform sunması ve ortak veri paylaşımıyla analitik yetenekler yardımının Endüstri 4.0 geçişi için sunulan sağlam bir altyapı olması şeklinde açıklıyor. Alpay Göğüş, Valor çözümlerinin firmalara sağladığı katma değeri şöyle anlatıyor:

“Valor çözümleri PCB tasarım ve üretiminin her aşamasında geleneksel kurumsal kaynak planlama ve üretim-yönetim sistemlerinin yetersiz kaldığı noktalarda devreye girerek bu sistemlerin daha etkin bir biçimde kullanılabilmesini sağlıyor. Beyaz/elektronik eşya, otomotiv, savunma ve havacılık, dayanıklı tüketim malları, bilişim teknolojileri, telekomünikasyon gibi PCB üretim ve tasarımının yoğun olarak görüldüğü tüm sektörlerde yaygın olarak kullanılan Valor çözümleri, üretim sürecinde uçtan uca çözüm sunuyor. Bu hem PCB üretimi için Endüstri 4.0’a geçişin temelini oluşturacak bir entegrasyon platformu oluşturuyor hem de modüler yapısı sayesinde firmaların öncelikleri doğrultusunda bu geçiş adım adım yapılabiliyor. Endüstri 4.0’ın altı temel prensibi; karşılıklı çalışabilirlik, sanallaştırma, özerk yönetim, gerçek-zamanlı olabilme yeteneği, hizmet oryantasyonu, modülerlik özellikleri göz önüne alındığında Valor çözümleri elektronik baskı devre üretimi yapılan bir fabrikanın ‘Akıllı Fabrika’ya dönüşümünü sağlayan altyapıdır.”

Türkiye’nin savunma sanayii, otomotiv, elektronik/beyaz eşya gibi sektörlerde dünya standartlarında üretim yapılan, bu alanda dünya devlerini barındıran ve gelecek için oldukça iddialı hedefleri olan bir ülke olduğunu ifade eden Alpay Göğüş, ülkemizin lider firmalarına Valor çözümlerini en kısa zamanda ulaştırarak destek olmak, mevcut yazılım ve donanım yatırımlarını Valor platformu kullanarak güçlendirmelerini, Endüstri 4.0’a geçişe itici bir güç olarak kullanmalarını sağlamayı amaçladıklarını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 15:41
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını